june, 2020

16jun(jun 16)18:00Architektura i OZEARCHITEKTURA KRYZYSU KLIMATYCZNEGO - spotkanie online18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Neutralność klimatyczna w 2050, zapisana w Europejskim Zielonym Ładzie i wynikająca z raportu naukowców Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu IPCC 2018 oznacza między innymi konieczność zastąpienia konwencjonalnych źródeł energii odnawialnymi. Poza świadomością, że zmiany są niezbędne, potrzebujemy wiedzy na temat mądrego stosowania OZE oraz znajomości dobrych praktyk, które staną się inspiracją dla kolejnych proklimatycznych projektów. Stąd pomysł na trzecie wydarzenie z cyklu ARCHITEKTURA KRYZYSU KLIMATYCZNEGO. Serdecznie zapraszamy do przyjrzenia się z nami odnawialnym źródłom energii i sposobom ich harmonijnej integracji z architekturą.

W spotkaniu udział wezmą:

Justyna Juchimiuk – architekt, naukowiec, nauczyciel akademicki (Wydział Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego), autorka i współautorką publikacji na temat odnawialnych źródeł energii w architekturze i urbanistyce, zajmuje się także zagadnieniami dotyczącymi transformacji obszarów miejskich w wymiarze energetycznym, audytem miejskim, zintegrowanym procesem projektowym, architekturą energoaktywną oraz prosumeryzmem. Stworzyła platformę OZE [ARCH].

Piotr Kuś – właściciel pracowni architektonicznej Punkt Zero specjalizującej się w innowacyjnych technologiach z zakresu energetyki i ekologii budynków, projektant między innymi Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego.

Adam Targowski – menedżer ds. zrównoważonego rozwoju w Skanska Commercial Development Europe. Zespół Adama jest odpowiedzialny za wyznaczanie projektom celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, a także certyfikację budynków biurowych, wspiera również zespoły projektowe w zagadnieniach związanych z tematami Health & Wellbeing, współpracuje z najemcami w działaniach mających na celu podnoszenie świadomości w zakresie nowych technologii. Zespół poszukuje również oraz wdraża rozwiązania, które mają na celu realizację projektów neutralnych klimatycznie.

Organizatorzy:

Koło Architektury Zrównoważonej OW SARP,

Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów RP,

PLGBC – Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego

Partnerem strategicznym OW SARP jest Spectra Lighting

X