january, 2022

11jan(jan 11)18:00Bujnowski Architekci | Laureaci Nagrody Architektonicznej18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
Link do transmisji: https://youtu.be/xeMgHpv40AI
Zapraszamy na cykl spotkań z architektkami i architektami online. To oni projektowali najlepsze budynki, które wygrały w 7. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. We wtorek 11 stycznia 2022 roku porozmawiamy z Martyną Rowicką i Piotrem Bujnowskim.
Zespół z pracowni Bujnowski Architekci zaprojektował Szkołę Podstawową nr 400 w Wilanowie przy Alei Rzeczpospolitej 23b. Jest piękna. Na elewacji ma cegłę ręcznie formowaną. Halę sportową zdobią deski na fasadach. Na dachu parkingu działa boisko. Wokół budynków szkoły rosną drzewa i krzewy. Część dachów jest zielona. Deszczówka trafia do zbiornika retencyjnego.
Nic dziwnego, że taka szkoła musiała wygrać w kategorii architektury użyteczności publicznej. Zdobyła też Grand Prix i nagrodę za rozwiązania proekologiczne.
Co dla architektów było najważniejsze? Jak zareagowali sąsiedzi na tę inwestycję? Czego możemy się nauczyć wszyscy na przykładzie tej szkoły? Bądźcie z nami. Rozmowę poprowadzi Dariusz Bartoszewicz z Biura Architektury i Planowania Przestrzennego.
X