june, 2020

08junallday18alldayCinemaLab - rekrutacja(All Day) nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Cykl warsztatów online towarzyszy wystawie Przekrój kino! Wystawa o architekturze kin warszawskich otwartej do 12 lipca w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury.

Jak zmieni się rola kin w przestrzeni miejskiej? Jak kina radzą sobie z kryzysem? Czy będziemy musieli na nowo zdefiniować wspólne oglądanie filmów na dużym ekranie? Wreszcie, jak architekci i badacze miejscy mogą pomóc w tym procesie?

Zapraszamy do udziału w otwartych warsztatach, podczas których stworzymy wytyczne przestrzenne i funkcjonalne dla kin w okresie kryzysu związanego z pandemią i po nim. Zadaniem uczestników będzie przedstawienie wytycznych w formie atrakcyjnych infografik.

Do udziału zapraszamy studentów i młodych absolwentów kierunków związanych z projektowaniem, badaniem i kształtowaniem przestrzeni miejskiej, a także tych związanych z branżą kinową i filmową. Rekrutacja na warsztaty będzie otwarta w dniach 8-16 czerwca, a uczestnicy dostaną potwierdzenie udziału 18 czerwca. Przewidziany jest limit 10 osób. Udział w cyklu jest bezpłatny.

Cinema Lab rozpoczynamy 10 czerwca debatą online – CinemaLab – debata, podczas której spojrzymy na zagadnienie kin w mieście z kilku różnych perspektyw. Poznamy bieżącą sytuację kin małych i dużych, jednocześnie odważnie spojrzymy w przyszłość próbując na nowo zdefiniować pojęcie kino. Spróbujemy zdiagnozować obecną sytuację i zobaczyć w jakiej formie i gdzie możemy zaproponować ciekawe i potrzebne rozwiązania.

Cykl warsztatów dla dorosłych organizowany jest przez m.st. Warszawa.

Co będziemy robić?

Planujemy dwa warsztaty online oraz dwie konsultacje z tutorami i ekspertami projektu, podczas których będziemy dopracowywać koncepcje rozwiązań dla kin. W zależności od bieżącej sytuacji udamy się także na spacer badawczy do wybranej przestrzeni kinowej. Uczestnicy cyklu będą pracować w interdyscyplinarnym zespole, przechodząc przez proces diagnozy sytuacji po opracowywanie konkretnej koncepcji w formie wytycznych. Ich zadaniem będzie także atrakcyjne opracowanie koncepcji w formie infografiki.

Harmonogram cyklu

→ 10.06 | DEBATA ONLINE
→ 20-21.06 | WARSZTATY ONLINE
→ 27.06 | KONSULTACJA ONLINE
→ 04.07 | KONSULTACJA ONLINE
→ 12.07 | PREZENTACJA ONLINE

Jak wziąć udział?

Prześlij zgłoszenie używając formularza zgłoszeniowego – http://bit.ly/kina-formularz

Wypełnienie formularza jest równoznaczne z deklaracją udziału w min. 4/5 dni warsztatowych oraz bieżącym zaangażowaniu w pracę grupy. Osoby zakwalifikowane będą zobowiązane do podpisania Deklaracji udziału przed rozpoczęciem zajęć.

Rekrutacja na warsztaty będzie otwarta w dniach 8-16 czerwca, a uczestnicy dostaną potwierdzenie udziału 18 czerwca.

Masz pytanie?
Napisz na: kontakt@pawilonzodiak.pl

Organizator: m.st. Warszawa
Realizacja: Lokalny
Partner: Fundacja Obserwatorium, W małym kinie

Opracowanie merytoryczne / tutorzy: Marta Baranowska (edukatorka i projektantka), Karol Wittels (socjolog, Fundacja Obserwatorium)

Eksperci projektu: Piotr Gierałtowski (architekt), Marlena Gabryszewska (filmoznawczyni i animatorka kultury)

X