june, 2020

10jun(jun 10)18:00Cinema Lab | DebataDebata online18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Debata będzie transmitowana na żywo na naszym kanale YouTube.

W jaki sposób kina będą funkcjonować w postpandemicznym mieście? Jak przechodzą kryzys, jakie nowe rozwiązania już wdrożyły, a nad jakimi pracują szykując się do przyjęcia widzów do swoich przestrzeni? Wreszcie, w jaki sposób mogą w tym pomóc projektanci i badacze miejscy? Wspólnie z zaproszonymi gośćmi spróbujemy zdiagnozować sytuację kin tu i teraz oraz spojrzeć w przyszłość, na nowo zdefiniować pojęcie kino.

Debata będzie wstępem do cyklu warsztatów Cinema Lab, podczas których z grupą studentów i młodych profesjonalistów będziemy pracować nad uniwersalnymi rozwiązaniami przestrzennymi i funkcjonalnymi dla kin po kryzysie. Rekrutacja otwarta będzie w dniach 8.06 – 16.06, a z efektami pracy grupy warsztatowe będzie można zapoznać się podczas finisażu wystawy @Przekrój kino!. Bieżące informacje umieszczane będą na profilu pawilonu Zodiak na Facebooku i na stronie www w wydarzeniach.

Moderacja: Anna Brzezińska-Czerska (kuratorka wystawy), Marta Baranowska (koordynatorka cyklu)

Uczestnicy debaty: Marlena Gabryszewska (filmoznawczyni i animatorka kultury, Stowarzyszenie Kin Studyjnych), Piotr Gierałtowski (architekt, Gierałtowski & Partnerzy. Extract Design), Karol Wittels (socjolog, Fundacja Obserwatorium, W Małym kinie)

Realizacja: Lokalny
Organizator: m.st. Warszawa

.

X