may, 2021

19may(may 19)18:00Czy żyjemy lokalnie?Raporty z planowania Warszawy. 18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
 • Czy Warszawa to tylko Centrum i Pałac Kultury? Nie! Dla każdego z nas to przede wszystkim nasze miejsce zamieszkania, i to co jest blisko. Warzywniak, ulubiony sklep, przedszkole i szkoła naszych dzieci, plac zabaw, skwerek, ścieżka rowerowa to właśnie przesądza, że w naszej okolicy czujemy się dobrze. Ostatnią część Raportów z planowania Warszawy poświęcamy lokalności.
 • Zapraszamy na kolejne z serii spotkań Raporty z planowania Warszawy pod tytułem „Czy żyjemy lokalnie?”. Dzielimy się wiedzą zebraną podczas prac nad nowym studium dla Warszawy. Na pierwszym spotkaniu rozmawialiśmy o nas – o mieszkańcach. Na drugim pytaliśmy o środowisko. Trzecie spotkanie poświęciliśmy tożsamości miasta. Tym razem skupimy się na lokalności. Co dokładnie oznacza dla Warszawiaków, że coś jest blisko? Jakie są według nas niezbędne elementy wygodnego sąsiedztwa? Jaką rolę w tworzeniu lokalności mają przestrzenie publiczne, place, skwery i zieleńce? Jak poruszamy się po mieście lokalnie, gdy musimy dotrzeć do miejsc i usług bardziej oddalonych?Chcemy, by Warszawa była miastem o wielu centrach i byśmy mogli wygodnie funkcjonować w naszej najbliższej okolicy. Wnioski z analiz lokalności w Warszawie zaprezentuje Marlena Happach, Architekt Miasta.
 • Spotkanie transmitujemy online na platformie YouTube
  Link: https://youtu.be/IM8N7nzUM90
 • Na czacie możecie zadawać pytania i pisać komentarze.
  Jeśli chcecie wziąć udział w dyskusji na ZOOMIE, prosimy o maila na adres:
  dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl
 • Raporty z planowania Warszawy – o co chodzi?
  Pracujemy nad nowym studium Warszawy. Planiści zebrali olbrzymią wiedzę o mieście i o nas, mieszkańcach. Na podstawie danych formułujemy pytania o przyszłość Warszawy. Publikacja raportów i spotkania mają na celu podzielenie się wiedzą i dyskusję nad wyzwaniami przyszłości w zakresie planowania przestrzennego.
 • W 2018 roku rozpoczęliśmy prace nad nową konstytucją przestrzenną naszego miasta – studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy. Pierwszy etap konsultacji społecznych pokazał, jak bardzo potrzebujemy tego dokumentu. Mieszkańcy złożyli niemal 25 000 wniosków. Wiedza, na której bazują planiści, to nie tylko informacje z wniosków, to także liczne analizy i badania. Obraz, który wyłania się z analiz, jest bardzo ciekawy. Dużo mówi o nas, warszawiakach i wyzwaniach przestrzennych, z którymi musimy mierzyć się w Warszawie. To właśnie dlatego prowadzimy cykl Raporty z planowania Warszawy. Chcemy podzielić się wiedzą o mieście i postawić pytania o przyszłość. Stawiamy je na podstawie zebranych danych. Pytamy, jak kształtować przestrzeń Warszawy, by była dobrym miejscem do życia za 10, 20 czy 30 lat. Publikacji każdego z raportów towarzyszy spotkanie online.
  Pierwszy raport był o nas – mieszkańcach. O demografii, o tym, gdzie mieszkamy i pracujemy, jak korzystamy z najpotrzebniejszych codziennych usług. Perspektywa mieszkańca jest dla nas kluczowa w nowym studium. Wiemy już, że Warszawa będzie rosła wolniej niż sądziliśmy. To dobra informacja i szansa, by skupić się przede wszystkim na jakości życia.
 • Raport z pierwszego spotkania „Ilu nas jest, a ilu będzie?” shorturl.at/jnxKT
 • Raport z drugiego spotkania „W jakim środowisku żyjemy? ” shorturl.at/dfyCV
 • Raport z trzeciego spotkania „Jaki krajobraz nas otacza” shorturl.at/iAEM1
 • Więcej informacji:
  http://architektura.um.warszawa.pl/
X