july, 2020

05jul(jul 5)18:00Dzień Architektury | Odbudowa Warszawy - miasto z przedwojennych marzeń | wykład Grzegorza PiątkaWykład na placu przed pawilonem18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Symbolem odbudowy Warszawy jest starannie zrekonstruowane Stare Miasto, ale w procesie tym nie chodziło o to, by przywrócić stan sprzed wojny. Zniszczenia i odbudowa stały się pretekstem do głębokiej modernizacji stolicy. Kim byli ludzie odpowiedzialni za planowanie Warszawy? Do jakiego stopnia wizja odbudowy była wyrazem przedwojennych marzeń i kompleksów, a na ile została zainspirowana przez komunistyczne władze? Jaka była koncepcja lepszego miasta i jak wpływa na nasze życie teraz?

Grzegorz Piątek (ur. 1980) – krytyk architektury, publicysta, pisarz, z wykształcenia architekt. Ostatnio opublikował książkę „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949”, za poprzednią „Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego” (2016) otrzymał Nagrodę Literacką m.st. Warszawy.

________

Abyśmy wspólne i bez obaw mogli świętować Dzień Architektury, prosimy o stosowanie się do zasad związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.
1) W trakcie wykładu możliwe będzie zajęcie miejsc tylko na wyznaczonych przez organizatorów leżakach.
2) Uczestnicy wykładu, o ile znajdują się na placu, zobowiązani są do noszenia maseczek lub zachowania odległości min. 2 metrów od osób niewchodzących w skład ich gospodarstwa domowego. Aby wejść do budynku należy obowiązkowo zasłonić nos i usta.
3) Po przybyciu na wydarzenie oraz przed zwiedzaniem wystawy należy obowiązkowo zdezynfekować ręce. Środki do dezynfekcji będą znajdować się na terenie wydarzenia.
4) Do uczestnictwa w wydarzeniach dopuszczone zostaną tylko osoby niewykazujące objawów choroby: gorączka, kaszel, duszności.
5) Organizator może odwołać wydarzenie, jeśli pogoda uniemożliwi jego organizację i zobowiązuje się poinformować o tym uczestników najpóźniej w dniu wydarzenia.
6) Na parterze pawilonu może przebywać jednocześnie 15 osób, na poziomie -1 10 osób.

X