march, 2019

23mar(mar 23)18:00Dzień ze School of Form. Design 4.0 - wykład Zuzanny Skalskiej18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Wejście tylko dla osób zarejestrowanych, pula miejsc jest już wyczerpana.

Rynek pracy daje dziś i będzie dawał w przyszłości dużo większe możliwości obecnym i przyszłym projektantom. Ich kompetencje zawodowe, elastyczność, umiejętność przeprowadzenia efektywnych badań, praca w zespole, a nade wszystko komponent kreatywny, sprawiają, że są zatrudniani jako projektanci usług, systemów, innowacji, materiałów, wnoszą twórczy pierwiastek do interdyscyplinarnych zespołów różnych branż, tworzą i zarządzają procesami o różnym stopniu zaawansowania. Z powodzeniem mogą wykonywać zawody, które dziś jeszcze nawet nie istnieją. O tym na czym polega design 4.0. oraz gdzie dziś i w przyszłości będą pracować absolwenci kierunków projektowych opowie Zuzanna Skalska.

Zuzanna Skalska
Trendwatcherka od kilkunastu lat zajmująca się przewidywaniem trendów i zjawisk w różnych dziedzinach przemysłu. Nagrodzona licznymi prestiżowymi nagrodami w świecie designu. Współtwórczyni i międzynarodowy ambasador School of Form. Urodzona w Warszawie, od ponad 23 lat mieszka w Holandii. Studiowała w Design Academy Eindhoven oraz w Królewskiej Akademii Sztuki i Projektowania w Den Bosch. Po otrzymaniu dyplomu w 1998 roku, swoją karierę rozpoczęła jako Sensorial Trend Analyst w departamencie strategii firmy Philips Design, gdzie m.in. była członkiem teamu rewolucyjnego projektu Ambient Intelligent. Od 2001 roku, przez ponad 13 lat pracowała dla największego holenderskiego studia projektowego VanBerlo w Eindhoven, gdzie odpowiadała za stałe monitorowaniem trendów w różnych dziedzinach przemysłu. Obecnie pracuje pod własną marką – 360 Inspiration. Jej klientami są zarówno wielkie światowe korporacje, jak i średnie oraz mniejsze firmy. Wykłada na Uniwersytecie TU/e w Eindhoven na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego i na Parsons The New School for Design w Nowym Jorku. Jest autorką serii książek o trendach – „360˚Trend Reports”, nagrodzonych Red Dot Design Awards 2009. Prowadzi blog 360inspiration.nl. Jest zapraszana jako członek kapituły różnych międzynarodowych konkursów dotyczących innowacji i designu.

X