march, 2019

23mar(mar 23)14:00Dzień ze School of Form. Konstelacje - wykład Macieja Siudy14:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Wejście tylko dla osób zarejestrowanych, pula miejsc jest już wyczerpana.

“Architektura to dyrygowanie kosmosem, a nie rozstawianie dupereli w krajobrazie.” (Jacek Damięcki).

Wykład Macieja Siudy pokaże poszukiwania kierowanej przez niego pracowni w obszarze architektury kosmicznej, rozumianej jako konstelacja elementów – budowlanych, przyrodniczych, powietrznych, atmosferycznych i społecznych. Elementy te dopowiadają istniejący krajobraz architektoniczno-niearchitektoniczny. Podczas spotkania porozmawiamy o architekturze jako sposobie pracy interdyscyplinarnej w zespole specjalistów o różnych kompetencjach. Zadaniem architekta w takim teamie jest nadanie wypracowanej koncepcji ostatecznej formy. Wykład będzie komentarzem do wystawy Future Living, którą obejrzeć można w Zodiaku Warszawskim Pawilonie Architektury. Zaprezentowane w jej ramach projekty zabudowy mieszkaniowej to nie tylko same budynki, ale równie ważne przestrzenie wspólne, otoczenie, środowisko współtworzone dzięki wiedzy specjalistów z różnych dziedzin, w tym również badaczy i humanistów.

Maciej Siuda
Kierownik kierunku architektura w School of Form
Otrzymał dyplom w 2008 r. na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Finalista w międzynarodowym konkursie ARCHIPRIX, MIT Boston, jego prace były prezentowane w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. Nominowany w ogólnopolskim konkursie SARP na Dyplom Roku, otrzymał wyróżnienie w konkursie BETON. Stypendysta Facultad de Arquitectura Politecnica de Valencia oraz w pracowni SQ Arquitectos (Valencia). Pracował jako architekt w biurach projektowych w Madrycie, Alicante i Tokio. Obecnie rozwija własną działalność projektową, współpracując z projektantami z Hiszpanii, Polski i Japonii.

X