may, 2019

15may(may 15)18:00(may 15)18:00Egocity. Wykład Felixa Madrazo (en)18:00 - 20:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Wykład prowadzony będzie w języku angielskim.

Felix Madrazo jest członkiem think-tanku The Why Factory, wykładowcą w Delft i Rotterdamie, wieloletnim współpracownikiem Rema Koolhaasa (OMA) i Winiego Maasa (MVRDV). Obecnie prowadzi własną pracownię Inter.National.Design.
Przyjeżdża do nas poprowadzić warsztaty ze studentami.

Wykład Egocity będzie dotyczył semestru zrealizowanego w ramach The Why Factory na TU Delft. Oprócz prezentacji metody pracy holenderskiego think-tanku, Felix opowie, jakie wnioski przyniosły rozważania nad archetypicznym miastem egoistów.

Wieczny kryzys / Eternal crisis
Cykl wykładów i warsztatów Wieczny kryzys kieruje uwagę na zmiany w funkcjonowaniu współczesnych miast odbierane jako sytuacje tymczasowe, którym musimy zaradzić, aby wrócić do normalności. Jednak kryzys nie jest momentem, a stanem permanentnym – reorganizacją codzienności. Kryzysy dotykają różnych aspektów urbanizacji – kryzys migracyjny zmienia strukturę społeczną, mieszkaniowy obniża standard życia. Nie przeczekamy kryzysów, musimy dostosować się do nowej rzeczywistości.
Wieczne kryzysy dotykają także współczesnej Warszawy. Jak możemy się do nich przystosować? Swoją diagnozą podzielą się z nami praktycy i badacze, pokażą przykłady rozwiązań, które mogą zostać zaadaptowane w warszawskim kontekście.

X