October, 2020

15oct(oct 15)18:00Finał Konkursów Fundacji im. Stefana KuryłowiczaTEORIA i PRAKTYKA18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną efekty sześciomiesięcznej pracy zwycięzców konkursów TEORIA i PRAKTYKA organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza. Rozpocznie się także kolejna odsłona oraz nabór do obu programów Edycji 2020.

„Wieśland, czyli miejska fantazja kryta strzechą” to projekt zespołu tworzonego przez architekta Jana Szeligę oraz socjologa Krzysztofa Janasa. To właśnie ich prace bezprecedensowo wygrały oba konkursy Edycji 2019. Laureaci programów Fundacji nie poprzestali tylko na teoretycznej wizji wiejskiego parku rozrywki przy warszawskim Stadionie Narodowym, zgłoszonej do Konkursu TEORIA, ale także przedstawili koncepcję architektoniczną w programie Stypendium PRAKTYKA. Autorzy zwycięskiego eseju oraz projektu przez ostatnie 6 miesięcy mieli możliwość rozwinięcia wizji i architektonicznego planu – pomysłu na „Wieśland”, dzięki czemu już w połowie października zaprezentowana zostanie dwujęzyczna publikacja poświęcona nowatorskiej idei wiejskiego parku rozrywki w wielkim mieście, a także jego pogłębiona koncepcja architektoniczno-urbanistyczna.
Przypomnijmy, że „Wieśland” zyskał uznanie dwóch niezależnych, eksperckich jury za odważne ujęcie relacji wsi z miastem i próbę wpisania architektury w trudne społeczno–kulturowe wzorce.

Finał konkursów Edycji 2019 odbędzie się 15 października br. o godz. 17:00 w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem Facebook’a Fundacji.

Serdecznie zapraszamy na prezentacje oraz arcyciekawą dyskusję w doborowym towarzystwie!

Przyjaciele Fundacji: Hörmann, Develia, Geberit, Schindler, Warbud, Izba Architektów RP, Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej.

Patroni Medialni: Architektura-murator, Builder, ARCH, Architektura&Biznes, NN6T, Zawód:Architekt.

X