september, 2022

11sep(sep 11)18:00Finisaż i rozmowa z udziałem gości18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
 • Kiedy dźwięku jest za dużo a kiedy za mało? Jak nie zostać przytłoczonym bodźcami w przestrzeni? Czy cisza to też dźwięk? Jak pracować z ciszą w muzyce a jak w architekturze? I co na to wszystko nasz mózg?
 • Zapraszamy na finisaż wystawy Pokój do słuchania połączony z panelem dyskusyjnym o przestrzennym wymiarze muzyki i akustycznych aspektach przestrzeni, w którym udział wezmą m.in. Natalia Przybysz, Igor Boxx (Igor Pudło), Natalia Olszewska oraz twórcy wystawy.
 • Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Rozmowę poprowadzi Bogna Świątkowska.
 • ***
  Pokój do słuchania to muzyczno-przestrzenna instalacja w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury przygotowana przez pianistkę i kompozytorkę Hanię Rani oraz architektów Łukasza Pałczyńskiego i Jana Szeligę (studio architektury i rzemiosła Zmir). Praca podejmuje temat relacji architektury i muzyki oraz wzajemnych konstelacji dźwięku, przestrzeni i materiału. W ten sposób twórcy zapraszają odbiorców do wielozmysłowego doświadczenia, pracy z pamięcią oraz uważnych relacji z otoczeniem i z innymi.
 • Współorganizator: m. st. Warszawa
  Partnerzy: Oddział Warszawski SARP, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Graphisoft Archicad, WSC Witold Szymanik i S-ka
 • ***
  Natalia Przybysz – kompozytorka, autorka tekstów i aktywistka zaangażowana w działania proekologiczne. Jeden z czołowych głosów na polskiej scenie muzycznej. Zadebiutowała w 2001 roku współtworząc z siostrą Pauliną Przybysz zespół Sistars. Od czasu płyty „Prąd”, każdy kolejny album Natalii nagradzany jest Fryderykiem. Przedostatnia płyta „Jak Malować Ogień” (2019) również została uhonorowana statuetką Fryderyk w kategorii – Album Roku Pop. W 2020 roku ukazał się ostatni dotychczas Natalii album – nagrany w kultowej konwencji MTV UNPLUGGED. Najnowsze wydawnictwo, krążek „Zaczynam się od miłości” z utworami skomponowanymi przez Natalię Przybysz i jej Zespół do niezaśpiewanych dotąd tekstów Kory ukazał się 11 marca 2022 roku.
 • Igor Pudło – posługujący się również pseudonimem Igor Boxx, to polski DJ, producent muzyczny i inżynier dźwięku, znany z hybrydowej techniki tworzenia muzyki, polegającej na łączeniu sampli ze starych płyt z instrumentami elektronicznymi, co nadaje jego kompozycjom intrygujący retro-futurystyczny posmak. Współtworzy wraz z Marcinem Cichym, znany także poza granicami Polski, wrocławski nu-jazzowy duet Skalpel, nagrodzony Paszportem „Polityki”, wydający dla kultowej wytwórni Ninja Tune, a słynący z innowacyjnego łączenia polskiego jazzu lat 60. i 70. z elektroniką. Autor solowych albumów: Breslau (Ninja Tune, 2010), Dream Logic (Barcode Records, 2012), Delirium (Plug Audio, 2015) oraz Fyodor (Tool Boxx, 2018). Szczególne zainteresowanie odbiorców i krytyki wywołał album Breslau, będący poruszającą muzyczną opowieścią o historycznej spuściźnie Wrocławia. Boxx ma na koncie występy na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych, m.in.: Open’er Festival, OFF Festival, Sacrum Profanum czy Selector. Współpracował z takimi wykonawcami, jak Apteka, Hurt, Lech Janerka, L.U.C, Evorevo, Pudliszki. Artysta zaprezentował się także jako kurator sceny elektronicznej Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu. Tworzył oprawę muzyczną europejskiego festiwalu Port Literacki.
 • ***
 • Natalia Olszewska – absolwentka studiów medycznych (Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego & Uniwersytetu Tor Vergata w Rzymie), neuronaukowych (Sorbonne
  Université, École Normale Supérieure, University College of London) oraz na kierunku ‘Neuroscience Applied to Architectural Design’ (Uniwersytet IUAV, Wenecja), gdzie
  od 2019 roku prowadzi zajęcia ze studentami; teoretyk i praktyk z obszaru projektowania architektonicznego opartego na neuronaukach i danych naukowych; doświadczenie w tym zakresie zdobywała m.in. współpracując z HUME, studiem architektury i urbanistyki założonym przez architekta Itai Palti; współzałożycielka Impronty, firmy konsultingowej, której misją jest poprawa ludzkiego doświadczenia w przestrzeniach architektonicznych i miejskich; ma także ponad 10-letnią praktykę
  lekarską.
X