june, 2019

02jun(jun 2)12:00(jun 2)12:00Fotografia architektury cz. I: Krajobraz przebudowany. Miejskie portfolio. Prowadzi Paweł Olejniczak12:00 - 16:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Zapisy pod linkiem:
https://evenea.pl/imprezy/kultura-i-sztuka/warszawa/fotografia-architektury-cz-i-krajobraz-przebudowany-miejskie-portfolio-225612/?source=directory

Architektura w kadrze fotografów, a może fotografia jako narzędzie pracy architektów?
Podczas nowego cyklu tematycznego spojrzymy na temat architektury i przestrzeni miejskiej przez obiektyw!

Pierwsze spotkanie poprowadzi Paweł Olejniczak.

Dla artysty fotografia architektury to szansa do pokazania prawdy o człowieku. W jaki sposób kształtuje i oddziałuje na otaczającą go rzeczywistość? We wprowadzeniu poznamy warsztat pracy dokumentalisty, a potem przejdziemy do części praktycznej – przeglądu portfolio. Dowiemy się jak dobrać prace, jak ułożyć je w spójną całość i jak o nich opowiadać.

Uczestnicy muszą przynieść swoje prace do konsultacji – ok. 20, 30 fotografii.

Mile widziane zdjęcia o tematyce miejskiej / streetowej / fotoreporterskiej / dokumentalnej zebrane w 1 cykl tematyczny.

Paweł Olejniczak.
Fotograf komercyjny, dokumentalista i plastyk.
Ukończył Wydział Architektury Wnętrz ASP w Warszawie i Instytut Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie, gdzie obecnie pracuje nad doktoratem. Realizował projekty m.in. dla ELLE, Newsweek, Przekrój, Forbes, Sukces czy Kręgliccy Restauracje.

W ramach spotkań cyklu „Fotografia Architektury” zajmiemy się zdjęciami współczesnymi i archiwalnymi, poznamy warsztat pracy fotografów, którzy na co dzień przyglądają się budynkom i przestrzeni pomiędzy nimi. Poszukamy odpowiedzi na pytania: jak kadrować architekturę, jak zbudować swoje portfolio miejskie. Dowiemy się co fotografia może nam powiedzieć o mieście i jaka, w czasach social mediów i rozszerzonej rzeczywistości, jest jej rola.
Podczas każdego ze spotkań przyjrzymy się naszemu tematowi z różnych perspektyw! Poznamy zarówno aspekty techniczne, jak i kontekst kulturowy i społeczny. Nie zabraknie też spotkań praktycznych!
Zajęcia skierowane są do pasjonatów fotografii miejskiej, projektantów, architektów i wszystkich tych, którzy chcą, aby ich zdjęcia były coraz lepsze.
W cyklu zaplanowano 4 spotkania z praktykami – artystami i animatorami kultury. Zajęcia będą odbywały się w grupach 10-15 osobowych. Każde prowadzić będzie inny twórca, nadając mu charakterystyczną dla siebie formułę.

Organizator: m.st. Warszawa, realizacja: Lokalny

X