july, 2019

This is a repeating event

20jul(jul 20)17:00(jul 20)17:00Fotografia Architektury cz. III: Doświadczanie miasta - warsztat fotograficzny. Prowadzi Marek M. Berezowski17:00 - 19:30 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Dwudniowy warsztat fotograficzny.

Zapisy dostępne tutaj

Na architekturę spojrzymy w szerszym kontekście przestrzeni i miejsc jako procesów społeczno-kulturowych. Dzięki różnym gatunkom fotograficznym mamy możliwość dokumentowania, pokazywania i doświadczania miasta w bardzo różny sposób.

W części teoretycznej spotkania poznamy różne podejścia do fotografii architektury, miasta i jego przestrzeni wspólnych. W części praktycznej uczestnicy zrealizują wybrany temat fotograficzny w centrum Warszawy, a następnie zaprezentują go na wspólnym podsumowaniu. Będą mieli możliwość skonsultowania efektów pracy z prowadzącym.

20.07 | Sobota, 17-19.30 – wprowadzenie i prezentacja
21.07 | Niedziela – plener (praca własna); 17-19.30 – prezentacja i podsumowanie pracy indywidualnej

Obowiązują zapisy – grupa max 10 osób.
Wymagana obecność w sobotę i w niedzielę. Uczestnicy przynoszą własny sprzęt fotograficzny. Na zajęcia w niedzielę przygotowują selekcję zdjęć wykonanych podczas indywidualnego pleneru. Zajęcia przeznaczone dla osób znających podstawy fotografii, zainteresowanych w szczególności fotografią miasta, chcących rozwinąć swój warsztat i wrażliwość fotograficzną.

👉 Obowiązują zapisy – grupa max 10 osób.
👉 Wymagana obecność w sobotę i niedzielę.
👉 Czas trwania – po 2,5 godziny w sobotę i niedzielę oraz plener indywidualny.
👉 Uczestnicy przynoszą własny sprzęt fotograficzny.

📸Marek M. Berezowski
Fotograf i antropolog kultury związany z Warszawą. Absolwent Fotografii Łódzkiej Szkoły Filmowej, obecnie doktorant na Wydziale Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendysta programu “Młoda Polska” Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2016 roku. Laureat konkursu Leica Street Photo 2016, zdobywca dziesięciu honorowych wyróżnień konkursu IPA w 2016 roku. Jego prace były prezentowane m.in. podczas Miesiąca Fotografii w Los Angeles, Photon Festival w Walencji czy Warsaw Photo Days. W 2017 roku wydał album “The Citymorphosis”.
marekmberezowski.com

X