june, 2019

30jun(jun 30)15:00(jun 30)15:00Fotografia Architektury II - Spójrz na plac, spójrz na pasaż!Prowadzi Jakub Certowicz15:00 - 19:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

W pierwszej części spotkania uczestnicy dowiedzą się czym dawniej była fotografia wielkoformatowa, zapoznają się na żywo z obsługą i budową aparatu na tak zwanej ławie optycznej.

Dowiedzą się jakie współczesne rozwiązania to zastąpiły i dlaczego niezbędne jest ich wykorzystanie w fotografii architektury.

W drugiej części porozmawiamy o wyzwaniach stawianych fotografii przestrzeni wspólnych. Uczestnicy dowiedzą się jakie rozwiązania techniczne we współczesnych aparatach wielkoformatowych mogą pomóc w “opowiedzeniu” o przestrzeni. Porozmawiamy o różnicach w fotografowaniu przestrzeni zamkniętych i ogólnodostępnych, a także o przygotowaniu i prezentacji fotografii.

Nie zabraknie też części warsztatowej! Spróbujemy wspólnie wykonać zdjęcia okolicy pawilonu zodiak wykorzystując aparat wielkoformatowy.

📷 Jakub Certowicz

Urodził się i uczył w Warszawie, mieszka w górach. Specjalizuje się w fotografii architektury. Studiował polonistykę i matematykę. Założyciel i współtwórca bloga okołofotograficznego Niebo na Betonie. Autor cyklów fotograficznych, które prezentowane były podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych: Pustosz 2008, Zamieszkałbym w Brzegu 2009, Ponad Dachami Wrocławia 2012, Zachłonność – Warszawa w Budowie 2013, Nowy Świat – Warszawa w Budowie 2015, Inwentarz 2016, Patchwork 2016, Lwów 2016. Współpracuje na stałe przy dokumentacjach fotograficznych i projektach artystycznych z Nowym Teatrem, Muzeum Sztuki Nowoczesnej Muzeum Historii Warszawy i Muzeum Architektury. Publikuje w prawie wszystkich znaczących europejskich czasopismach traktujących o architekturze i dokumentuje na potrzeby biur architektonicznych większość ważnych realizacji powstających w Polsce.

www.jakubcertowicz.pl

__________________________________
👉 Obowiązują zapisy – grupa max 15 os., czas trwania ok. 4 godziny: https://evenea.pl/event/fotografiaarchitektury2/
(zapisy ruszają 19 czerwca o godz. 19:00!)

👉 Uczestnicy nie muszą przynosić własnych aparatów i komputerów.

_______________________________

Warsztaty rozpoczynają się na placu przed Zodiakiem. Odbywają się w ramach Weekend Architektury – Pasaż Wiecha – Kultura W Samym Centrum

X