december, 2018

02dec(dec 2)14:00Futurama Warszawa. Oprowadzanie po wystawie z kuratorem Jakubem Szczęsnym14:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie Futurama Warszawa z kuratorem Jakubem Szczęsnym.

Futurama Warszawa to wystawa o potencjałach przestrzennych Warszawy i potencjale warszawskich architektów. Wprowadzeniem do wystawy jest mapa warszawskich rezerw terenowych czyli “uśpionych” terenów mogących w przyszłości służyć realizacji różnego typu zamierzeń inwestycyjnych od infrastruktury komunikacyjnej poprzez tereny zielone i sportowe, na budownictwie kubaturowym kończąc.

Kurator wystawy, architekt Jakub Szczęsny, zaproponował ośmiu warszawskim pracowniom architektonicznym zinterpretowanie potencjałów drzemiących w Trasie Tysiąclecia. Jej pomysłodawcą był Prezydent Stefan Starzyński, Trasa nigdy nie powstała.

Dziś, ze względu na ewolucję prawobrzeżnej Warszawy, koncepcja połączenia Pragi Płn. i Pragi Płd. staje się znów aktualna.

X