june, 2021

02jun(jun 2)12:0027(jun 27)12:00FUTUWAWA. Jak będziemy mieszkać w Warszawie przyszłości?Wystawa na placu12:00 - 18:00 (27) nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
 • FUTUWAWA patrzy w przyszłość z nadzieją, ale też z pragmatyczną troską. Jej oko nadal przyciągają futurologiczne i nieskrępowane pomysły na miasto, jednak dziś, jak nigdy dotąd, jej uwaga skupia się na tym, co może umykać.
 • Wystawę możesz oglądać w WYSPIE CIENIA, instalacji na placu przed ZODIAKIEM, przynoszącej wytchnienie od żaru coraz gorętszych dni. Stworzyliśmy miejsce, z którego możesz spojrzeć na Warszawę z dystansu, wyłączyć się z jej gwaru i skupić na rozczytywaniu 19 najciekawszych wizji przyszłości.
 • Zielone, kolorowe, ale i chmurne prace młodszych uczestniczek i uczestników konkursu znajdziesz natomiast w wielkich witrynach wystawowych przy pasażu Wiecha.
 • O FUTUWAWIE
  Miasta dobre do życia wymyślają się wciąż na nowo. V edycja konkursu FUTUWAWA jak zawsze poszukuje wizjonerskich pomysłów na przyszłość. Tym razem osadza je jednak w konkretnych wyzwaniach, które zdiagnozowano w powstającym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego stolicy. Jednym z nich jest pytanie: „Jak będziemy mieszkać w Warszawie za 30 lat?”. Odpowiedź na pytanie konkursowe mogła być sformułowana w postaci konkretnego rozwiązania albo potraktowana teoretycznie, opisowo, metaforycznie, konceptualnie czy futurologicznie. Do włączenia się we wspólny namysł nad przyszłością stolicy zaprosiliśmy profesjonalistów, amatorów, młodzież i najmłodszych. Otrzymaliśmy 242 propozycje. Pomysły oceniło interdyscyplinarne jury oraz publiczność.
 • Kuratorzy: Aleksandra Litorowicz, Tomasz Świetlik
  Jury Konkursowe: Justyna Biernacka, Joanna Erbel, Marlena Happach, Monika Konrad, Aleksandra Litorowicz, Zbigniew Maćków, Michał Olszewski, Aleksandra Przegalińska, Filip Springer, Bogna Świątkowska
  Architekt wystawy: Tomasz Świetlik
  Opracowanie graficzne: Karol Koszniec, Krzysztof Tryk
  Organizatorzy: Fundacja Puszka i m.st. Warszawa
  Partner wystawy: C&A
  Patroni medialni: „Notes na 6 Tygodni”, „Magazyn Miasta”, „Architektura & Biznes”, „RZUT”, Urbnews
 • www.mieszkamy.futuwawa.pl
X