september, 2019

18sep(sep 18)18:00Grupa 5 ArchitekciArchitekci OW SARP18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Oddział Warszawski SARP zaprasza na drugie wydarzenie z cyklu: “Architekci Oddziału Warszawskiego SARP”.

Zamierzeniem cyklu jest przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców sylwetek architektów/biur projektowych działających w Warszawie, a jednocześnie stworzenie platformy, która będzie dawała możliwość prowadzenia dyskusji o Architekturze i wykonywaniu zawodu Architekta. Premierowym wydarzeniem była w maju br. prezentacja biura HRA Architekci.

Tym razem będziemy gościć pracownię Grupa 5 Architekci.

Obecni współwłaściciele biura to architekci: Roman Dziedziejko, Michał Leszczyński, Krzysztof Mycielski, Rafał Zelent oraz Rafał Grzelewski. Partnerami są jeszcze Maciej Dudkiewicz oraz Maciej Lewandowski.

Temat przewodni spotkania został zaczerpnięty z tytułu książki „Życie i Przestrzeń”, którą Grupa 5 Architekci wydała z okazji 20-lecia istnienia biura.

A oto, co autorzy napisali sami o sobie na skrzydełku książki:
“Grupa 5 Architekci to pracownia architektoniczna założona w 1998 roku w Warszawie przez pięciu młodych projektantów. Po dwóch dekadach działalności ma na koncie liczne nagrody oraz wiele zrealizowanych inwestycji mieszkaniowych i użyteczności publicznej, w tym głośną modernizację zabytkowego dworca Wrocław Główny czy zaprojektowaną razem z architektami z Barcelony i Katowic siedzibę Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Projekty Grupy 5 powstają z myślą o potrzebie zakorzenienia, wspólnej przestrzeni i codziennych relacjach pomiędzy ludźmi. O życiu z jego bogactwem i różnorodnością.”

Na spotkanie obowiązują zapisy: https://g5a-event-sarp-warszawa.konfeo.com/pl/groups

Organizator: Oddział Warszawski SARP.
Współorganizatorzy: ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury, Grupa 5 Architekci.
Realizacja: Event Team OW SARP

X