march, 2021

03mar(mar 3)18:00Ilu nas jest, a ilu będzie?Raporty z planowania Warszawy. 18:00

more

Event Details
Zapraszamy na cykl spotkań otwartych, podczas których Architekt Miasta Marlena Happach oraz Dyrektor Miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju Warszawy Monika Konrad podzielą się wiedzą o Warszawie, zebraną podczas prac nad nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Studium to konstytucja przestrzenna miasta. W jej tworzenie są zaangażowani mieszkańcy, którzy złożyli niemalże 25 000 wniosków. Po tym etapie prowadziliśmy prace analityczne, chcemy teraz przedstawić ich wyniki.
Spotkania nie będą polegały na suchym przedstawieniu danych. Obraz, który wyłania się z analiz jest bardzo ciekawy i dużo mówi o nas, warszawiakach. Jakie stawiamy pytania o przyszłość? Jak chcemy kształtować przestrzeń Warszawy, by była dobrym miejscem do życia za 10, 20 czy 30 lat.
Każdemu spotkaniu będzie towarzyszyła publikacja raportu, który zbiera najciekawsze fakty i opisuje związane z nimi wyzwania na przyszłość. Pierwsze spotkanie poświęcamy mieszkańcom miasta. Kolejne będą dotyczyć środowiska, krajobrazu i sposobu naszego funkcjonowania w mieście.
Zapraszamy do udziału!
Cykl spotkań podsumujemy na wystawie w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury. Jej otwarcie planujemy na 2 czerwca tego roku.
Więcej informacji: www.architektura.um.warszawa.pl
Spotkanie będzie transmitowane online na platformie YouTube. Będzie tu aktywny czat z możliwością zadawania pytań i komentowania.
Jeśli chcecie wziąć udział w dyskusji na ZOOMIE, prosimy o maila na adres:
dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl
Po spotkaniach będziecie mogli podzielić się z nami uwagami na temat prezentowanego materiału, wysyłając maila na adres dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl
Organizatorem spotkania jest Miasto Stołeczne Warszawa.
X