august, 2022

07aug(aug 7)12:00Jak zaprojektować lepszą przyszłość? - warsztat dla architektówŚwięto Architektury12:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
|
Przyszłość zależy od dobrostanu ludzi i planety. Budynki odpowiadają za 40% emisji CO2 na świecie, zużywają ogromne ilości energii i zasobów, takich jak woda, stal czy piasek. Jako architektki i architekci mamy wpływ na to, co projektujemy, na powstające domy, osiedla i miasta. Jednocześnie jak często myślimy o tym, jaki wpływ będą miały te realizacje na ludzi i na planetę? Przytłacza nas codzienność – terminy gonią, klient żąda oszczędności, czy faktycznie bardziej opłaca się zburzyć i zbudować coś nowego? Czy jeśli nie ja, to i tak ktoś inny zaprojektuje ten budynek? Czy da się projektować dla dobra jednocześnie użytkownika i planety, a nawet i inwestora?
|
W Workplace wierzymy w wiedzę open source, dlatego podczas warsztatu chcemy podzielić się naszymi doświadczeniami. Wspólnie z uczestnikami warsztatu chcemy poszukać protopii, lepszej przyszłości. Chcemy wypracować narzędzia i argumenty do tego, żebyśmy mogli przekonywać wszystkie strony procesu inwestycyjnego do rozwiązań poprawiających dobrostan i człowieka, i planety.
|
Warsztat poprowadzą architekci i badacze ze studia Workplace.
|
Workplace to studio badawczo-projektowe.
|
Od 2012 roku tworzymy przyszłość, łącząc architekturę, technologię, strategię i badania. Dzięki wykorzystaniu biofilii, less waste i neuronauki tworzymy miejsca, które działają.
X