march, 2021

18mar(mar 18)18:00Laureaci Nagrody Architektonicznej: JEMS ArchitekciCYKL: LAUREACI NAGRODY ARCHITEKTONICZNEJ18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
Lepszy Mordor? JEMS-i mają głos!
Mordor i okolice zmieniają się na lepsze. Mamy na to dowód – kompleks budynków P4 z hotelem Vienna House przy ul. Postępu 4 na Służewcu Przemysłowym. To miał być biurowiec. Ale zmienił funkcję.
– Taka zmiana nie zawsze się udaje. Miasto nas wsparło. To szansa, by w okolicach Mordoru dało się nie tylko pracować, ale także mieszkać i spędzać wolny czas – uważa Marcin Sadowski z pracowni JEMS Architekci.
JEMS-i zaprojektowali wiele biurowców w samym sercu tzw. Mordoru, czyli między ulicami Domaniewską, Wołoską i Konstruktorską na terenach dawnej fabryki UNITRA Cemi. Niektóre z nich nadal uważają za bardzo udane.
– Mamy też „jasne części” w mrocznym Mordorze, na przykład rejon ulicy Konstruktorskiej. Tam powstały nowe osiedla mieszkaniowe o zróżnicowanej architekturze. Jest zieleń. Choć oferta dla mieszkańców nadal pozostaje skromna – mówi Marcin Sadowski.
Kompleks P4 firmy Garvest Real Estate to najlepsza architektura komercyjna w 6. Edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Dlaczego? Czy Służewiec Przemysłowy już bez produkcji, ale za to z tysiącami najemnych „białych kołnierzyków”, stanie się dobrą częścią Warszawy do życia?
Rozmowę z Marcinem Sadowskim poprowadzi Dariusz Bartoszewicz z Biura Architektury i Planowania Przestrzennego.
X