december, 2019

17dec(dec 17)18:00Koniec ery calvadosu. Design i praca w późnej nowoczesnościW dyskusji udział wezmą: dr Karolina Dudek, Karina Kreja, dr Kaja Prystupa-Rządca, prof. dr hab. Przemysław Hensel.18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Warszawa to największy rynek biurowy w Polsce, bardzo dynamicznie rozwijający się od dekady. Budowa kolejnych biurowców i całych kompleksów nowoczesnych budynków nie tylko zmienia radykalnie przestrzeń miasta i tworzy nowe enklawy życia gospodarczego, lecz także kształtuje codzienne doświadczenie pracy mieszkańców stolicy. Jakie kluczowe koncepcje wpływają na praktykę projektowania przestrzeni biurowych? Po jakie narzędzia socjologów i antropologów sięgają architekci, by lepiej zrozumieć potrzeby ludzi i organizacji? Z jakimi wyzwaniami mierzą się Ci, którzy tworzą środowiska pracy?

W dyskusji o warszawskich biurach i książce „Koniec ery calvadosu. Design i praca w późnej nowoczesności” wezmą udział dr Karolina Dudek, Karina Kreja, dr Kaja Prystupa-Rządca, prof. dr hab. Przemysław Hensel.

 

„Koniec ery calvadosu. Design i praca w późnej nowoczesności” to książka o polskich biurach, będąca w miarę kompletnym kompendium wiedzy na temat problemów z przestrzenią, dostępnych sposobów ich rozwiązywania oraz tego, jak są one stosowane w praktyce. Planowanie i aranżowanie wiążą się dziś z koniecznością uporania się z trzema źródłami niepewności: kłopotami z nadmiarem, tożsamością i wiedzą. Wykorzystywane dotychczas modele przestrzeni biurowej przestają się sprawdzać. Dlatego wraz z końcem ery calvadosu polscy projektanci i menedżerowie zaczynają poszukiwać innych rozwiązań i tworzyć biura w nowy sposób, który ma odpowiadać na wyzwania współczesności. Czerpią przy tym zarówno z najnowszych katalogów rozwiązań, jak i z dawnych pomysłów, o których zdążono już zapomnieć. W ten sposób z tego, co stare, i z tego, co nowe, powstaje współczesne polskie biuro. Z realizacją każdego projektu związana jest unikalna historia, ale jednocześnie dają się wyodrębnić powtarzalne etapy tego procesu.

X