march, 2022

22mar(mar 22)18:00Konior Studio | Laureaci Nagrody Architektonicznejwykład w Zodiaku18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
  • Transmisja spotkania: https://youtu.be/GTY_Quzbhog
  • Czy to jest najpiękniejsza i najlepsza sala koncertowa w Warszawie? Zapytamy o to autorów z pracowni Konior Studio. Jedno nie ulega wątpliwości. Budynek Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych przy ul. Rakowieckiej 21 jest absolutnie unikatowy. Ma charakter świątyni muzyki. I kształt wielkiego namiotu. Jego ściany i sklepienie tworzą m.in. ekrany z klejonych klocków z drewna bukowego. Zdają się lekkie i zwiewne, jakby były wykonane z tkaniny. Zapewniają jak najlepszą akustykę i rozchodzenie się dźwięków we wszystkich kierunkach.
    Zespół Państwowych Szkół Muzycznych zwyciężył w kategorii Nowe życie budynków 2020. Jury konkursowe 7. Edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy było zachwycone.
  • Co wcześniej mieściło się w neogotyckim „pałacyku” przy ul. Rakowieckiej? Jak stara zabudowa łączy się z nową? Co w tym projekcie było najtrudniejsze? I komu zawdzięczamy tak doskonałą akustykę? Tego wszystkiego dowiemy się 22 marca we wtorek na spotkaniu z Tomaszem Koniorem i Dominikiem Korosiem.
  • Zaczynamy o godz. 18. Spotkanie prowadzi Dariusz Bartoszewicz z Biura Architektury i Planowania Przestrzennego. Zapraszamy.
X