february, 2022

12feb(feb 12)12:00LESS IS MORE | Ferie online z Zodiakiemwarsztaty dla dzieci12:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
Już wkrótce mazowieckie ferie, a w Zodiaku trwa w najlepsze wystawa Mies Van der Rohe Award 22, dlatego zapraszamy wszystkie dzieciaki w wieku 7-10 lat na spotkania warsztatowe online! ❄️
Widzimy się 29 stycznia oraz 12 lutego o godz. 12. Na każdy z warsztatów obowiązują osobne zapisy – liczba miejsc ograniczona!
_____________________________________________________________
☃️ 12 lutego – Jaka nagroda należy się architekturze?
Nagrody Akademii Filmowej to Oscary, na weneckim Biennale przyznają Złotego Lwa, a Europejska Nagroda im. Miesa van der Rohe, o której opowiadamy na trwającej w Zodiaku wystawie, ma kształt… pawilonu! Statuetki przybierają przeróżne kształty – widzieliśmy już węże, puchary, mikrofony i rakiety, ale ciekawi nas, co Wy uważacie na ich temat! Jaką formę powinny przybrać nagrody, które przyznaje się za najlepsze budynki oraz czym w zasadzie różni się statuetka od statuy? Przygotujcie glinę, patyczki oraz czyste ręce – 12 lutego o godz. 12 zabieramy się do pracy!
Na warsztat przygotować należy:
– białe kartki A4
– ołówek
– glinę samoutwardzalną (w razie kłopotów z wyborem prosimy o kontakt: kontakt@pawilonzodiak.pl; ewentualnie wystarczy plastelina, jednak zalecamy glinę)
– sztywną tekturę służącą jako podkład (przyda się ok 20×20 cm)
– patyki lub patyczki do lodów różnej wielkości, wykałaczki itp.
– zabezpieczenie stołu przed zabrudzeniem
Link do spotkania otrzymacie Państwo mailem.
X