september, 2020

13sep(sep 13)12:00(sep 13)12:00Miasto Przyszłości: Przybudówki, dobudówki, nadbudówkiwarsztat prowadzony przez Macieja Siudę i Mateusza Halawę12:00 - 14:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

“To warsztat o tym, co dzieje się z architekturą po oddaniu do użytku. O dodawaniu i nadbudowywaniu. W wyniku natręctw, przyzwyczajeń, dziwactw, ale i indywidualnych potrzeb i zmieniających się sposobów życia.”

Prowadzący:

Maciej Siuda — architekt – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, jego praca dyplomowa XYZ STRUCTURE prezentowana była między innymi w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku. Zawodowe doświadczenie zdobywał między innymi w biurach w Hiszpanii (Grupo Aranea) i Japonii (Sou Fujimoto Architects). Od 2012 roku prowadzi swoją pracownię w Warszawie, pracuje także jako wykładowca w School of Form.

Mateusz Halawa – socjolog – absolwent socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Jest doktorantem na Wydziale Antropologii The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie pracował ze studentami Parsons School of Design oraz z zespołem Graduate Institute for Design, Ethnography & Social Thought. Asystent w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, gdzie zajmuje się etnograficznymi badaniami i kulturową analizą życia gospodarczego

zapisy: https://app.evenea.pl/event/mp1309/
______________________________

“Miasto przyszłości” to cykl warsztatów, których celem jest zastanowienie się nad wyzwaniami przyszłości takimi jak zmiany klimatu, transport i komunikacja, zmiany relacji i potrzeb społecznych w kontekście architektury miasta i życia w nim. Każdy z warsztatów prowadzi architekt wraz z zaproszonym przez siebie ekspertem z innych obszarów badania miasta. Warsztaty będą się odbywać w formie spaceru po mieście, którego początkiem będzie ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury.
______________________________

Organizator: Fundacja Warszawski Pawilon Architektury Zodiak
Partner: Oddział Warszawski SARP
Koordynacja: Marta Wójcicka i Igor Łysiuk
Grafika: Marta Lissowska
Wydarzenie realizowane w ramach cyklu działań edukacyjnych w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury.
Wydarzenie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

Regulamin działania w czasie COVID oraz procedurę postępowania znajdziecie pod linkiem z zapisami na wydarzenie.

W przypadku rezygnacji z udziału prosimy o jak najszybszą informację na adres: kontakt@pawilonzodiak.pl

X