september, 2020

20sep(sep 20)12:00(sep 20)12:00Miasto Przyszłości: Urbanistyka z perspektywy pieszejwarsztat prowadzony przez grupę MECH.build i Ludwikę Ignatowicz12:00 - 14:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
“Ile tożsamości ma centrum miasta? Zapraszamy na spacer uwzględniający różne perspektywy urbanistyki, badanie tożsamości ulic oraz warstw ich historii, w celu zbudowania mapy mentalnej fragmentów miasta. Spacer planujemy trasą Cepelia-ul.Poznańska- ul.Emilii Plater.”
 
 
Prowadzące:
 
Anna Zawadzka – architektka i socjolożka, członkini Zarządu OW SARP, działająca na polu architektury kryzysu klimatycznego i budownictwa naturalnego. Współprowadzi pracownię architektoniczno-urbanistyczną mech.build, zajmującą się ekologicznym projektowaniem w różnych skalach, w oparciu o materiały naturalne i recyklingowe.
 
Ludwika Ignatowicz – socjolożka, badaczka przestrzeni publicznej. Badaczka i animatorka licznych procesów konsultacji. Nierozłącznym elementem jej pracy jest działanie w interdyscyplinarnych zespołach m.in: z architektami, urbanistami, architektami krajobrazu. Jej praca zawodowa dotyczy głównie przestrzeni publicznych w różnych skalach od podwórek, ulic, skwerów, przez centra lokalne, po miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego.
zapisy: https://app.evenea.pl/event/mp2009/
______________________________
“Miasto przyszłości” to cykl warsztatów, których celem jest zastanowienie się nad wyzwaniami przyszłości takimi jak zmiany klimatu, transport i komunikacja, zmiany relacji i potrzeb społecznych w kontekście architektury miasta i życia w nim. Każdy z warsztatów prowadzi architekt wraz z zaproszonym przez siebie ekspertem z innych obszarów badania miasta. Warsztaty będą się odbywać w formie spaceru po mieście, którego początkiem będzie ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury.
______________________________
Organizator: Fundacja Warszawski Pawilon Architektury Zodiak
Partner: Oddział Warszawski SARP
Koordynacja: Marta Wójcicka i Igor Łysiuk
Grafika: Marta Lissowska
Wydarzenie realizowane w ramach cyklu działań edukacyjnych w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury.
Wydarzenie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa
Regulamin działania w czasie COVID oraz procedurę postępowania znajdziecie pod linkiem z zapisami na wydarzenie.
W przypadku rezygnacji z udziału prosimy o jak najszybszą informację na adres: kontakt@pawilonzodiak.pl
X