september, 2020

12sep(sep 12)12:00(sep 12)12:00Miasto przyszłości: Miasto w ruchuwarsztat prowadzony przez Leszka Wiśniewskiego i Wiktora Mrozowskiego12:00 - 14:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

“Autonomizacja, awionizacja, elektryfikacja, cyfryzacja… Czy zastanawialiście się kiedyś jak będzie wyglądać Wasza mobilność za 30 lat? Jak będą wyglądać ulice w przyszłość? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w ramach warsztatu, którego celem będzie zrozumienie wpływu jaki będą miały trendy w mobilności na przestrzeń warszawskich ulic. Warsztat rozpocznie się spacerem badawczym po ulicach w sąsiedztwie Pawilonu Zodiak, po którym będziemy zastanawiać się, co się w ich wyglądzie i funkcjonowaniu powinno zmienić, a co zmieni się pod wpływem globalnych trendów. O tychże trendach w mobilności miejskiej i transporcie opowiedzą eksperci Leszek Wiśniewski i Wiktor Mrozowski.”

Prowadzący:

Leszek Wiśniewski – architekt – absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Instytutu Badania Przestrzeni Publicznej Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie asystent w Katedrze Projektowania Urbanistycznego i Krajobrazu Wiejskiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Autor pracy wyróżnionej nagrodą burmistrza miasta Ostróda – “Koncepcja kompleksowego rozwiązania problemów komunikacyjno-urbanistycznych miasta”. Autor pracy magisterskiej “Miastotwórcza rola kolei: Nowa dzielnica wokół nowego węzła kolejowego na przykładzie Węzła Grochowskiego w Warszawie” uhonorowanej Nagrodą Ministra Infrastruktury i wyróżnieniem Prezydenta m.st. Warszawy. Członek jury reprezentujący organizacje społeczne w konkursie na Plac Centralny w Warszawie.

Wiktor Mrozowski – ekspert ds. infrastruktury transportowej, współpracujący na co dzień z globalnymi firmami doradczymi przy tworzeniu rozwiązań transportowych dla miast i regionów. Autor licznych badań ewaluacyjnych polityk publicznych oraz analiz kosztów i korzyści dla inwestycji infrastrukturalnych w sektorze transportu. Absolwent gospodarki przestrzennej na Uniwersytecie Warszawskim, laureat konkursów Instytutu Metropolitalnego i PFR Nieruchomości na najlepszą pracę dyplomową

zapisy: https://app.evenea.pl/event/mp1209/
______________________________

“Miasto przyszłości” to cykl warsztatów, których celem jest zastanowienie się nad wyzwaniami przyszłości takimi jak zmiany klimatu, transport i komunikacja, zmiany relacji i potrzeb społecznych w kontekście architektury miasta i życia w nim. Każdy z warsztatów prowadzi architekt wraz z zaproszonym przez siebie ekspertem z innych obszarów badania miasta. Warsztaty będą się odbywać w formie spaceru po mieście, którego początkiem będzie ZODIAK Warszawski Pawilon Architektury.
______________________________

Organizator: Fundacja Warszawski Pawilon Architektury Zodiak
Partner: Oddział Warszawski SARP
Koordynacja: Marta Wójcicka i Igor Łysiuk
Grafika: Marta Lissowska
Wydarzenie realizowane w ramach cyklu działań edukacyjnych w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury.
Wydarzenie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

Regulamin działania w czasie COVID oraz procedurę postępowania znajdziecie pod linkiem z zapisami na wydarzenie.

W przypadku rezygnacji z udziału prosimy o jak najszybszą informację na adres: kontakt@pawilonzodiak.pl

X