may, 2019

06may(may 6)18:00Morfologia, zarządzanie i transformacja Wykład prof. Lawrence'a Bartha (en)18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
Wykład prowadzony będzie w języku angielskim!
 
Miasta się zmieniają, czasem bardzo znacząco, jednak zazwyczaj odbywa się to w strukturze już zastanej, zaczerpniętej z przeszłości. Rolą architektury jest odkrywanie możliwych odmian i oraz nawiązań do tych struktur, aby pokazać jak zmieniające się społeczności dostosowują się do życia i rozwijają swoje możliwości. Obecnie nasze wymagania względem życia, pracy, nauki, podejścia do zdrowia oraz ogólnego poczucia z samym sobą się zmieniły, a te zmiany mają znaczenie dla naszego rozumienia czym jest miasto. Oczekujemy większej synergii i spójności wraz z szerszym zróżnicowaniem zasobów. Czy lepsze zrozumienie morfologii miasta pozwoli nam sprawniej zarządzać jej zmianą i da nam w efekcie bardziej zintegrowaną strukturę miejską? Oto pytania, na które w swoim wykładzie będzie starał się odpowiedzieć prof. Lawrence Barth, wykładowca Architecural Association School of Architecture w Londynie.
 
Wykładowi towarzyszyć będzie pokaz prac warsztatowych przygotowanych przez studentów z AA School of Architecture, których zadaniem było znalezienie nowych pomysłów dla kilku obszarów w dzielnicy Mokotów.
X