march, 2021

20mar(mar 20)12:00Na kołach, po wodzie, a może w przestworzach? - jak będziemy się przemieszczać w Futuwawce?Futuwawka z Zodiakiem12:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Wiecie jak będzie prezentowała się Warszawa przyszłości? Albo nie: jak chcielibyście, żeby wyglądała? Uruchomcie razem z nami wyobraźnię, poruszcie zmysły i chwyćcie za nożyczki! Zapraszamy na warsztaty towarzyszące konkursowi FUTUWAWA. Podczas spotkań zastanowimy się jak przemieszać się po mieście przyszłości, jak tańczyć, a jak odpoczywać. Efektem będą prace, które z powodzeniem będziecie mogli zgłosić do konkursu w kategorii dla najmłodszych – Futuwawka.

Obowiązują zapisy

Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat. Widzimy się online na platformie ZOOM. Obowiązują zapisy. Link do spotkania oraz informacje o potrzebnych materiałach otrzymacie mailem.

Na kołach, po wodzie, a może w przestworzach? – jak będziemy się przemieszczać w Futuwawce?  

Co za 30 lat będzie najbardziej popularnym środkiem transportu? Może superszybka elektrycznie napędzana hulajnoga? Może magnetyczny tramwaj? A może nad całą stolicą wybudujemy kolejkę linową, aby bez korków dotrzeć z domu do szkoły lub kina?

Wspólnie z dziećmi zastanowimy się, które miejsca najbardziej potrzebują usprawnienia ruchu i zaprojektujemy najbardziej potrzebne i przyjemne środki transportu.

Do zobaczenia w projektowym mieście!

Futuwawka

V edycja KonkursuFUTUWAWA. Jak będziemy mieszkać w Warszawie przyszłości? organizowana przez Fundację Puszka i m.st. Warszawa jak zawsze poszukuje wizjonerskich pomysłów na przyszłość. A kto ma najbardziej szalone pomysły, jeśli nie dzieciaki? Dla nich też coś mamy! Futuwawka to kategoria skierowana do klas 1-8. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone (tablet graficzny i inne nagrody rzeczowe) i pokazane na wystawie w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury.

Więcej informacji na stronie internetowej konkursu.

X