january, 2021

12jan(jan 12)18:00Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy za rozwiązania proekologiczneArchitektura kryzysu klimatycznego18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
Transmisja online: https://youtu.be/QI9lTbeRdR8
___
Co to znaczy, że budynek jest proekologiczny? Jak projektować w sposób uwzględniający konsekwencje zmian klimatycznych? Które rozwiązania projektowe są lepsze w kontekście kwestii ekologicznych i klimatycznych? Jak wybrać z grupy realizacji tę, która najlepiej wpisuje się w założenia projektowania odpowiedzialnego klimatycznie?
___
Z tymi i innymi pytaniami skonfrontowali się eksperci OW SARP związani z Kołem Architektury Zrównoważonej, którzy w ramach współpracy z Urzędem Miasta stworzyli KRYTERIA OCENY REALIZACJI ARCHITEKTONICZNYCH POD KĄTEM ROZWIĄZAŃ ODPOWIEDZIALNYCH KLIMATYCZNIE dla potrzeb NAGRODY ARCHITEKTONICZNEJ PREZYDENTA m.st. WARSZAWY, a następnie dokonali oceny obiektów-finalistów zgodnie ze sformułowanymi kryteriami. W ramach nadchodzącego wydarzenia przedstawione zostaną kryteria oceny, a projektanci najwyżej ocenionych realizacji opowiedzą o swoich projektach. Następnie przewidujemy dyskusję z udziałem ekspertów, projektantów i zaproszonych gości.
___
W spotkaniu m.in. udział wezmą: Marlena Happach (Architekt Miasta, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego), Rafał Mroczkowski, Maciej Nonas, Barbara Kraus-Galińska (projektanci I etapu Ekoparku w Ursusie), Stanisław Rewski (HRA Architekci, projektant osiedla Mickiewicza II), prof. Piotr Sikorski z Katedry Teledetekcji i Badań Środowiska Instytutu Inżynierii Środowiska SGGW w Warszawie, dr inż. Jerzy Kwiatkowski (Narodowa Agencja Poszanowania Energii) oraz związani z pracą nad kryteriami członkowie Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP.
X