september, 2022

08sep(sep 8)21:00Nocne słuchanie w Pokoju do słuchania21:00

more

Event Details
Nocne słuchanie w Pokoju do słuchania to wyjątkowa okazja by wysłuchać przygotowaną przez Hanię Rani kompozycję w całości, a do tego w innych niż zwykle warunkach, bo już po zmroku. Pokój do słuchania odczuwamy na różne sposoby, a nasza indywidualna percepcja zmienia się wraz z warunkami zewnętrznymi – światłem, miejskim gwarem czy temperaturą – jak i wewnętrznymi, wynikającymi z naszego nastroju, pośpiechu czy zmęczenia.
Na wydarzenie obowiązują zapisy: https://app.evenea.pl/event/nocnesluchanie/
Wydarzenie będzie okazją do sprawdzenia, jak zmienia się nasza percepcja Pokoju do słuchania w innych niż zwykle warunkach. O ile inne będą nasze odczucia już po zmroku, na koniec intensywnego dnia?
Nocne słuchanie potrwa 80 minut.

Pokój do słuchania to muzyczno-przestrzenna instalacja w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury przygotowana przez pianistkę i kompozytorkę Hanię Rani oraz architektów Łukasza Pałczyńskiego i Jana Szeligę (studio architektury i rzemiosła Zmir). Praca podejmuje temat relacji architektury i muzyki oraz wzajemnych konstelacji dźwięku, przestrzeni i materiału. W ten sposób twórcy zapraszają odbiorców do wielozmysłowego doświadczenia, pracy z pamięcią oraz uważnych relacji z otoczeniem i z innymi. Więcej o wydarzeniu: https://fb.me/e/1PCYIwDZA
Instalacja będzie dostępna do 11 września 2022 roku, od wtorku do niedzieli w godz. 12-19
X