february, 2020

22feb(feb 22)16:00OPROWADZANIE KURATORSKIE PO WYSTAWIE "ICONIC RUINS? ARCHITEKTURA KRAJÓW WYSZEHRADZKICH 1945-1989"Oprowadza Anna Cymer16:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Wystawa „Iconic Ruins? Architektura krajów wyszehradzkich lat 1945-1989“ ukazuje przemiany architektury w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Skupia się przede wszystkim na analogiach w przeszłości tych państw. Pokazuje również współczesny stan cennych budynków i ich status prawny, rodząc dyskusję na temat bliskiej przyszłości – krytycznie zagrożonego dziedzictwa kulturowego późnego modernizmu.
Po wystawie oprowadzi polska kuratorka wystawy Anna Cymer.

Anna Cymer: Historyczka architektury, absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, zajmująca się popularyzacją wiedzy na temat architektury. Pisuje zarówno do mediów popularnych, jak i branżowych. Stale współpracuje m.in. z portalem Culture.pl i magazynem “ARCH”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka Nagrody Dziennikarskiej Izby Architektów RP, autorka książki “Architektura w Polsce 1945 – 1989”.

Organizator: Czeskie Centrum Warszawa w partnerstwie z m.st. Warszawa

X