december, 2018

05dec(dec 5)18:00Podsumowanie Biennale w Wenecji z Grupą Centrala. Zaprasza Sekcja Młodych OW SARP18:00

more

Event Details

Biennale Architektury w Wenecji to jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z architekturą. Od 1980 r. co dwa lata służy ono refleksji na temat architektury, diagnozując wyzwania i pobudzając międzynarodową debatę.

W tym roku Polskę reprezentowała wystawa “Amplifikacja Natury”, przygotowana przez zespół w składzie: architekci Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis (CENTRALA), kuratorka Anna Ptak.

Podczas spotkania organizowanego przez Sekcję Młodych Oddziału Warszawskiego SARP podsumujemy tegoroczne Biennale, zastanawiając się nad rolą, jaką to wydarzenie odgrywa w dyskusji o architekturze, zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Naszymi gośćmi będą:

CENTRALA (Małgorzata Kuciewicz, Simone De Iacobis) – warszawskie studio architektoniczno-badawcze. Autorzy projektów rewitalizacyjnych, wystaw, przestrzeni publicznych i interwencji artystycznych w Polsce i za granicą.

Ewa P. Porębska – architekt, krytyk architektury. Redaktor naczelna miesięcznika „Architektura-murator”

Wojciech Kotecki – Architekt i urbanista, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Współwłaściciel i wspólnik BBGK Architekci. Sędzia Konkursowy OW SARP.

X