august, 2022

19augallday11sepalldayPokój do słuchaniawystawa(All Day) nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
Cisza, wbrew pozorom, nie jest przeciwieństwem czy brakiem muzyki. Jest brakiem materii, brakiem przewodników dźwięku – rzeczy, ludzi, wody, elementów krajobrazu, cząsteczek powietrza, architektury. Bez materii jesteśmy skazani na milczenie dźwięków, stają się niemożliwe do usłyszenia, ale też niemożliwe do zobaczenia, poczucia, zasmakowania, dotknięcia i zapamiętania. Projektowanie budynków i kształtowanie miejsc jest więc jednocześnie projektowaniem i kształtowaniem przestrzeni akustycznej, oswajaniem jej, nadawaniem dźwiękom jakości, barwy, rytmu.
Instalacja będzie dostępna dla publiczności w dniach 19 sierpnia – 11 września 2022 roku,
od wtorku do niedzieli w godz. 12–19.
Towarzyszyć jej będą m. in. dyskusje o przenikaniu się architektury i muzyki oraz minikoncert w przestrzeni Pokoju do słuchania.
Pokój do słuchania to muzyczno-przestrzenna instalacja w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury przygotowana przez pianistkę i kompozytorkę Hanię Rani oraz architektów Łukasza Pałczyńskiego i Jana Szeligę (studio architektury i rzemiosła Zmir). Praca podejmuje temat relacji architektury i muzyki oraz wzajemnych konstelacji dźwięku, przestrzeni i materiału. W ten sposób twórcy zapraszają odbiorców do wielozmysłowego doświadczenia, pracy z pamięcią oraz uważnych relacji z otoczeniem i z innymi.
* * *
Zespół autorski | Authors
Hania RaniStudio Zmir (Łukasz Pałczyński i Jan Szeliga)
Krzysztof Janas
Igor Łysiuk
Instalacja dźwiękowa | Sound design
Jan Skorupa (Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe)
Wspołpraca przy oprawie graficznej | Graphic design cooperation
Nicola Cholewa
Zespół pawilonu Zodiak | Zodiak pavilion team
Monika Komorowska
Anna Brzezińska-Czerska
Katarzyna Sałbut
Artur Wosz
Katarzyna Julia Zachara
Współorganizator | Co-organiser
m. st. Warszawa
Partnerzy | Partners:
Oddział Warszawski SARP, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Graphisoft Archicad, WSC Witold Szymanik i S-ka, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe
Patronat medialny:
Architektura i Biznes, Architecture Snob
X