October, 2021

14oct(oct 14)15:0028nov(nov 28)15:00Robimy Studium! Raport z planowania Warszawywystawa15:00 - (november 28) 19:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
 • Po przerwie powracamy z wystawą “Robimy Studium! Raport z planowania Warszawy”.
 • W tych niepewnych czasach zastanawiamy się, co czeka nas w przyszłości.
  Planując rozwój przestrzenny Warszawy mamy szansę wspólnie wpłynąć na naszą przyszłość. Przedstawiamy wyjątkową wystawę – raport z prac nad nowym Studium dla Warszawy.
 • Przyszła konstytucja przestrzenna miasta od początku powstaje w dialogu z ekspertami i mieszkańcami. Na etapie zbierania wniosków wpłynęło do nas niemalże 25 000 opinii!
  Do rozmowy o przestrzennej przyszłości miasta angażowaliśmy warszawiaków również przez serię publikacji i spotkań pod hasłem Raporty z planowania Warszawy.
 • Na wystawie pokazujemy najważniejsze tematy zebrane w raportach i idziemy dalej – pokazujemy założenia do nowego studium, które poddaliśmy konsultacjom społecznym. Skupiamy się na sprawach najistotniejszych dla zrównoważonej przyszłości Warszawy. Pokazujemy dane o demografii i kondycji środowiska w stolicy. Przyglądamy się też warszawskiej tożsamości, lokalności i sposobom poruszania się po mieście. Przedstawiamy założenia nowego Studium odpowiadające na pytania:
 • 🟡 Jak rozwijać Warszawę?
  🟡 Jak tworzyć odporny ekosystem miejski?
  🟡 Jak tworzyć atrakcyjny krajobraz?
  🟡 Jak wprowadzać lokalność?
 • Odpowiedzi odnosimy do wiedzy i analiz zebranych podczas prac nad nowym Studium. Na wystawie prezentujemy ponad 100 map, wykresów, diagramów i ilustracji, które z różnych perspektyw pokazują stojące przed Warszawą wyzwania. Zgromadzona wiedza pozwoliła nam wypracować plan na przyszłość. To założenia do nowego Studium.
 • ____________________________
  Więcej informacji i raporty: www.konsultacje.um.warszawa.pl/robimy_studium
  www.architektura.um.warszawa.pl
X