june, 2021

02jun(jun 2)12:0027(jun 27)12:00Robimy Studium! Raport z planowania Warszawywystawa i spotkania konsultacyjne12:00 - 19:00 (27) nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
 • W niepewnych czasach zastanawiamy się, co czeka nas w przyszłości.
  Planując rozwój przestrzenny Warszawy mamy szansę wspólnie wpłynąć na naszą przyszłość. Przedstawiamy wyjątkową wystawę – raport z prac nad nowym Studium dla Warszawy. Przyszła konstytucja przestrzenna miasta od początku powstaje w dialogu z ekspertami i mieszkańcami. Na etapie zbierania wniosków wpłynęło do nas niemalże 25 000 opinii! Do rozmowy o przestrzennej przyszłości miasta angażowaliśmy warszawiaków również przez serię publikacji i spotkań pod hasłem Raporty z planowania Warszawy.
 • Na wystawie pokazujemy najważniejsze tematy zebrane w raportach, ale idziemy dalej – pokazujemy założenia do Nowego studium i poddajemy je konsultacjom społecznym. Skupiamy się na sprawach najistotniejszych dla zrównoważonej przyszłości Warszawy. Pokazujemy dane o demografii i kondycji środowiska w stolicy. Przyglądamy się też warszawskiej tożsamości, lokalności i sposobom poruszania się po mieście. Przedstawiamy założenia nowego Studium odpowiadające na pytania:
 • Jak rozwijać Warszawę?
  Jak tworzyć odporny ekosystem miejski?
  Jak tworzyć atrakcyjny krajobraz?
  Jak wprowadzać lokalność?
 • Odpowiedzi odnosimy do wiedzy i analiz zebranych podczas prac nad nowym Studium. Na wystawie prezentujemy ponad 100 map, wykresów, diagramów i ilustracji, które z różnych perspektyw pokazują stojące przed Warszawą wyzwania. Zgromadzona wiedza pozwoliła nam wypracować plan na przyszłość. To założenia do nowego Studium. Prezentujemy je na wystawie czekając na Państwa opinie. Wszystkie uwagi rozważymy przygotowując końcowy projekt rozwoju przestrzennego naszego miasta.
 • Jak możecie się podzielić z nami opinią?
 • – Odwiedźcie naszą wystawę
  – Weźcie udział w spotkaniach
  „Jakie nowe Studium dla Warszawy?”,
  16 czerwca (środa) o 18 online
 • “Jaka lista Dóbr Kultury Współczesnej?”, 23 czerwca (środa) o 18 online
 • Możecie być z nami na platformie YouTube i komentować oraz zadawać pytania na czacie lub dołączyć do rozmowy na platformie ZOOM. Chęć uczestnictwa na ZOOMie zgłoście na adres: dialogwplanowaniu@um.warszawy.pl
  – Wyślijcie opinię na temat założeń do nowego Studium na adres dialogwplanowaniu@um.warszawa.pl
 • Więcej informacji o nowym Studium będzie dostępne od 2 czerwca na stronie: www.architektura.um.warszawa.pl
X