july, 2020

28jul(jul 28)18:00Ślady w architekturzespotkanie z pracownią WXCA i magazynem A&B18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Zapraszamy w podróż śladami fundamentalnych praw fizyki, pierwotnej natury materii, tradycyjnego rzemiosła budowlanego, a także eksperymentów, dzięki którym architektura staje się bliższa środowisku i człowiekowi.

Na spotkaniu zadamy pytania, jak skorzystać z mądrości pokoleń, wykorzystać prawa fizyki w kształtowaniu mniej energochłonnej architektury, czy i jak ograniczyć własną wygodę, by ślad, który odciskamy swoją twórczością był wartościowym wkładem w kształtowanie przyszłości planety.

Właśnie takie tematy są poruszane w wakacyjnym numerze Architektura i Biznes, który współredagowała pracownia WXCA. Porozmawiamy z zespołem WXCA, który współtworzył to wydanie magazynu: Anną Dobek-Lenczewską, Anną Majewską-Karolak, Katarzyną Billik oraz Małgorzatą Dembowską. Oprócz tego Małgorzata Tomczak – redaktor naczelna Architektury i Biznes, weźmie w krzyżowy ogień pytań Martę Sękulską-Wrońską i Szczepana Wrońskiego – współprowadzących pracownię WXCA.

_____________
1) Wydarzenie odbywa się na placu przed Zodiakiem.
2) W trakcie wykładu prosimy o zajmowanie miejsc na wyznaczonych przez organizatorów leżakach.
3) Po przybyciu na wydarzenie oraz przed zwiedzaniem wystawy należy obowiązkowo zdezynfekować ręce. Środki do dezynfekcji będą znajdować się na terenie wydarzenia.
4) Do uczestnictwa w wydarzeniach dopuszczone zostaną tylko osoby niewykazujące objawów choroby: gorączka, kaszel, duszności.
5) Uczestnicy wykładu zobowiązani są do noszenia maseczek lub zachowania odległości min. 2 metrów od osób niewchodzących w skład ich gospodarstwa domowego. Aby wejść do budynku należy obowiązkowo zasłonić nos i usta.
6) Organizator może odwołać wydarzenie, jeśli pogoda uniemożliwi jego organizację i zobowiązuje się poinformować o tym uczestników najpóźniej w dniu wydarzenia.

X