October, 2020

19octallday21alldaySłysz! - reportaż Michała Kukawskiegoprezentacja w oknie(All Day) nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Fundacja Bęc Zmiana przygotowała prezentację zainspirowaną reportażem Michała Kukawskiego, zdobywcy II miejsca w konkursie Słysz! Od 19 do 21 października można oglądać ją z zewnątrz pawilonu.

Reportaż podejmuje aktualnie szeroko dyskutowany temat z zakresu historii architektury Warszawy, podchodząc do niego od nieoczywistej strony (od „zaplecza” odbudowy) i łącząc historię ze współczesnością. Śmiało poprowadzona warstwa dźwiękowa.

 

Autorem nagrodzonej pracy jest Michał Kukawski — dziennikarz i redaktor, w latach 2000-2006 pracował w Polskim Radiu. Na przełomie 2003 i 2004 r. był korespondentem Informacyjnej Agencji Radiowej w Iraku). Potem związał się z prasą, publikował m.in.w „National Geographic”, „Esquire”, „Malemen” i „Twoim Stylu”. W czasie lockdownu rozpoczął nagrywanie podcastu „Kwarantannik”, który w formie reportażu rejestrował życie swojej rodziny w czasie pandemii Covid-19.

Więcej o Słysz! – konkursie na reportaż radiowy o architekturze współczesnej Warszawy i jej twórcach: https://beczmiana.pl/slysz_2020/  Autorką grafiki jest Zofka Kofta.

X