june, 2020

18jun(jun 18)18:0010 aplikacji miejskich. Socjologia dla architektów (i odwrotnie)Debata online z Macieje Frąckowiakiem18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Spotkanie w formie narady z Maciejem Frąckowiakiem odbędzie się na Zoomie, zapraszam do ZAPISÓW i uczestnictwa w jego webinarowej odsłonie.

Rozmowa będzie także transmitowana na YouTubie.

Na naradzie zastanowimy się nad wybranymi sposobami, w jakie media i technologie mobilne określają współczesny kształt miasta oraz sposób jego doświadczania. Podyskutujemy o przestrzeniach hybrydycznych, a więc przenikaniu się w określonych miejscach tego, co w sieci i poza nią. Pomówimy o systemowej idei „domykania pętli”, a więc o takim planowaniu przestrzeni, by stawały się one raczej częścią kontinuum ludzkich działań, niż alternatywą dla cyfrowego świata. Wreszcie zastanowimy się także nad analogowością miasta, dowartościowaniem czy wręcz chęcią powrotu do zróżnicowanych doświadczeń taktylnych, intensywnej obecności innych ludzi, potrzeby rozpoznania swojej obecności i wpływu na określone miejsce, w reakcji na saturację naszego życia przeróżnymi aplikacjami i interfejsami. Pretekstem do dyskusji uczynimy – skoro o sieci ma być mowa – wyliczankę ciekawszych aplikacji na urządzenia mobilne.

X