june, 2021

25jun(jun 25)20:33STOP. Koncert na Wyspie Cienia20:33 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
Koncert duetu STOP.
Prapremiera płyty „RÓWNANIE TORU”
Upalny wieczór i pawilon WYSPA CIENIA w nowej roli.
STOP / Stefan Kornacki – poezja/wokal
Tomasz Januchta – kontrabas
Na żywo jesteśmy nie do zdarcia. Czasem gramy na ulicach, betonowych opuszczonych kanalizacyjnych stacjach, jemy ciasto z rabarbarem od żon wędkarzy, popijając zimnym białym winem podanym w szklance od przypadkowo spotkanej pary. Lubimy dym. Wszystkie sceny też. I wszystko na wczoraj. To powinien być ten moment. Zasłuchacie się w STOP.
więcej:
“Zafascynowani sobą nawzajem założyliśmy w 2019 roku duet. Podczas występów nawijka Stefana nakręca motoryczne, zaloopowane improwizacje kontrabasowe Tomka. Te znowu śrubują jeszcze bardziej słowotok Stefana – do wrzasku, do szeptu. Słowa wędrują w rejony absurdalnego żartu lub intymnych zwierzeń. Stefanowi jako artyście wizualnemu nieobce są też malarskie gesty lub taniec. I znów, to wszystko staje się powodem do jeszcze wyższego wybicia improwizacji kontrabasowej Tomka”
Świeżo wypalony album “Równanie Toru” to zapis dwóch sesji w Studio Inżynierska w WWa. Wszystkie zawarte na niej utwory są improwizowane i nagrane na setkę. Czasem jest trochę brudno, czasem surowo i niedoskonale
Płyta ukaże się pod sublabelem “NasiAnno Records” z Gdańska, jej pierwsze, numerowane egzemplarze będą dostępne na koncercie.
Koncert odbywa się w PAWILONIE CIENIA, w którym jeszcze do 27.06 prezentowana jest wystawa pokonkursowa FUTUWAWA. Jak będziemy mieszkać w Warszawie przyszłości? organizowana przez Fundację Puszka i m.st. Warszawa. Za wsparcie dziękujemy ZODIAKOWI Warszawskiemu Pawilonowi Architektury
Wjazd za darmo.
@Stopduo
@ZodiakWpa
@Futuwawa
@Nasionorecords
Wsparcie techniczne:
@DomKulturyŚródmieście
jeszcze więcej o nas w stylu bio:
Tomasz Januchta – od roku 2006 kontrabasista Filharmonii Narodowej w Warszawie. Występuje jako solista i kameralista. Współpracuje między innymi z takimi warszawskimi zespołami kameralnymi jak Royal Quartet, Meccore String Quartet, Chain Ensamble, Transemble. Oprócz macierzystej Filharmonii Narodowej współpracował wielokrotnie z warszawską orkiestrą Sinfonia Varsovia. W ostatniej dekadzie jako kameralista występował na większści ważniejszych warszawskich festiwali muzycznych m.in. „Kwartesencja”, „Warszawska Jesień”,”Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena”, „Musica Polonica Nova”, „Chopin i jego Europa”, „Szalone Dni Muzyki”, „Łańcuch”, „Warsaw Winds Festiwal”, „Wokół Józefa Elsnera”, „Urodziny kompozytorów”. Oprócz muzyki klasycznej Tomasz Januchta realizuje się artystycznie jako improwizator, eksperymentator i kompozytor.
Stefan Kornacki – artysta multimedialny. Twórca grupy muzycznej Ser Charles oraz duetu Stop, Laureat „Talentów Trójki” przyznawanych przez Program 3 Polskiego Radia kategorii sztuki wizualne, wyróżniony tytułem „Kulturysta”, przyznawanym przez Radiowy Dom Kultury. Absolwent grafiki na WSP UMK w Toruniu. Występował wspólnie z m.in. z takimi artystami jak: Tomasz Stańko, Tomasz Organek, L.U.C.,Marisz Lubomski Domowe Melodie. Obecnie pracuje nad Inscription Project (cykl instalacji oraz działań w przestrzeni miejskiej z wykorzystaniem zdemontowanych napisów oraz neonów) Local News – akcji z pogranicza sztuki zaangażowanej społecznie oraz krytycznej – jedno z działań „Nie stawiajcie mi pomników” można było zobaczyć w głośnym, czeskim filmie „Jak Bóg szukał Karela” , czy poszukujących nowej przestrzeni dla poezji projektów Szerokości oraz Wiersze dla Biegaczy. Jego prace można było zobaczyć m. in w Polsce, Portugalii, Niemczech, Estonii, na Ukrainie oraz w Indiach. Na co dzień jako grafik współpracuje m. in z „Nowym Tygodnikiem Kulturalnym”.
X