july, 2020

11jul(jul 11)16:00(jul 11)16:00Weekend zamknięcia wystawy Przekrój kino! | Tape-Artowy Neon kinowy | warsztat z Ewą CieniakWarsztaty artystyczne na placu przed Zodiakiem16:00 - 19:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Na warsztaty obowiązują zapisy: https://app.evenea.pl/event/837347-63

Chcemy zainspirować Was do stworzenia własnej tape-artowo neonowej wizytówki wybranego kina spośród tych, które są tematem wystawy “Przekrój kino!”: Skarpa, Iluzjon i Atlantic lub tych, które pojawiły się w projekcie “Tu Było Kino”. Na początek przyjrzycie się ich designowi, obmyślicie koncepcję, a następnie indywidualnie na wyznaczonych przestrzeniach będziecie mieli za zadanie stworzyć kolorową interpretację wybranego przez siebie neonu. Do tego celu wykorzystacie kolorowe taśmy samoprzylepne.
Wasze prace powstawać będą na placu przed pawilonem. Będziecie mieli także do dyspozycji część elementów wolnostojących! Dzięki temu Wasz neon zaistnieje w przestrzeni i będą mogli go podziwiać Warszawiacy.

‼️ Na uczestników czekają także albumy Tu Było Kino, których współautorka poprowadzi dla Was ten warsztat.

Ewa Cieniak – współautorka projektu TU BYŁO KINO, w ramach którego zdokumentowanych zostało kilkaset kin w Polsce w tym także ich szyldy oraz neony. Artystka i trenerka wielu warsztatowych projektów artystycznych, w tym Tape-Artowych skierowanych do młodzieży i dorosłych, realizowanych we współpracy z instytucjami kultury w Warszawie. W ramach projektu ROK 1989 zrealizowanego jesienią 2019 roku przez Fundację Edukacyjną Siłaczka powstała tymczasowa wystawa-instalacja wykonana w technice Tape-Artu, którą mogli oglądać wszyscy Warszawiacy. Projekt dofinansowany został przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy.

X