march, 2019

18mar(mar 18)18:00Wieczny kryzys. Wykład prof. Kristien Ring | Self Made City and Urban Living18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Spotkanie dotyczyć będzie społecznych modeli zamieszkiwania, które mogą stać się alternatywą dla czekającego na kryzys rynku deweloperskiego. W oparciu o metody działania berlińskich baugruppen poszukamy szans na zmianę obowiązującej monokultury mieszkaniowej. Przyjrzymy się zasadom współpracy na linii miasto-mali inwestorzy-mieszkańcy. Wykład i dyskusja tematycznie nawiązywać będzie do wątków poruszonych w wystawie Future Living w pawilonie Zodiak.

Kristien Ring jest architektką, kuratorką i autorką istotnych publikacji dotyczących mieszkalnictwa, takich jak Self Made City. Berlin czy Urban Living. Strategies for the Future. Interesuje się alternatywnymi modelami zamieszkiwania, spółdzielczością oraz związkami prawa, polityki i planowania przestrzennego. Ring Łączy pracę naukową na Uniwersytecie Południowej Florydy z praktyką w ramach think-tanku AA Projects. Jest też współzałożycielką Centrum Architektury w Berlinie.

Wykład odbędzie się w języku angielskim.

Wieczny kryzys / Eternal crisis
Cykl wykładów Wieczny kryzys kieruje uwagę na zmiany w funkcjonowaniu współczesnych miast odbierane jako sytuacje tymczasowe, którym musimy zaradzić, aby wrócić do normalności. Jednak kryzys nie jest momentem, a stanem permanentnym – reorganizacją codzienności. Kryzysy dotykają różnych aspektów urbanizacji – kryzys migracyjny zmienia strukturę społeczną, mieszkaniowy obniża standard życia. Nie przeczekamy kryzysów, musimy dostosować się do nowej rzeczywistości.
Wieczne kryzysy dotykają także współczesnej Warszawy. Jak możemy się do nich przystosować? Swoją diagnozą podzielą się z nami praktycy i badacze, pokażą przykłady rozwiązań, które mogą zostać zaadaptowane w warszawskim kontekście.

Realizacja Kwartalnik RZUT

X