january, 2020

14jan(jan 14)18:00„WARSZAWSKIE MATERIAŁY ARCHEOLOGICZNE” TOM 15. Badania archeologiczne na Placu Krasińskich w WarszawieSpotkanie poprowadzą dr Wojciech Borkowski oraz Michał Krasucki18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie oraz Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków zapraszają na promocję przygotowanej wspólnie publikacji. Najnowszy tom „Warszawskich Materiałów Archeologicznych” koncentruje się na przedstawieniu wyników badań archeologicznych prowadzonych w pasie drogowym ulicy Miodowej w Warszawie. Badania były związane z generalną przebudową drogi realizowaną w latach 2017 i 2018 przez Zarząd Dróg Miejskich m.st. Warszawy. Pod ziemią odkryto wówczas szereg nawarstwień i konstrukcji dokumentujących historię i przemiany zagospodarowania tej części miasta. Warszawiacy kojarzą przede wszystkim sensacyjne odkrycie dokonane w reliktach piwnicy – drewnianą ławeczkę pamiętającą jeszcze czasy I Rzeczypospolitej.

Prezentowany tom zawiera również artykuły dotyczące innych badań prowadzonych na terenie warszawskiej Starówki oraz omawiające wybrane zagadnienia z jej historii. Znajdziemy w nim teksty na temat ceramiki naczyniowej, wyniki analizy antropologicznej szczątków ludzkich z badań przy ul. Zakroczymskiej, historię badań kamienicy przy Rynku Starego Miasta 2 i wiele innych ciekawych materiałów archeologicznych i historycznych.

Spotkanie poprowadzą:

dr Wojciech Borkowski – Zastępca Dyrektora Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie,

Michał Krasucki – Dyrektor Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Każdy z uczestników spotkania otrzyma bezpłatny egzemplarz najnowszego tomu „Warszawskich Materiałów Archeologicznych”.

X