july, 2019

16jul(jul 16)11:00Miejskie tatuaże – warsztat w ramach Poużywaj sobie! Kolekcje warszawskich instytucji kultury w sieci11:00

more

Event Details

Masz 15-19 lat? Interesujesz się miastem i architekturą? Zanurkuj z nami w kolekcje warszawskich instytucji kultury, zremiksuj je i zaprojektuj własny warszawski zmywalny tatuaż, który będą mogli nosić warszawiacy!

W trakcie warsztatów dowiesz się, na jakich zasadach możesz tworzyć coś własnego z zasobów dostępnych w sieci. Pokażemy ci, które warszawskie instytucje kultury mają swoje kolekcje w sieci i co ciekawego znajdziesz w nich dla siebie. Stworzymy projekty miejskich tatuaży zmywalnych, a część z nich później wydrukujemy i włączymy do ogólnomiejskiej kampanii promocyjnej “Poużywaj sobie!”.

Potrzebny będzie smartfon z zainstalowaną bezpłatną aplikacją Canva.

✦ ZGŁOSZENIA (do piątku 12.07.2019) należy przesyłać przez formularz dostępny tutaj: https://otwartakultura.org/2019/06/28/warszawskie-tatuaze/
✦ REGULAMIN i więcej info o projekcie: http://otwartakultura.org/pouzywajsobie

Liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu zgłoszenia poinformujemy drogą mejlową.

Prowadząca:
Alicja Kobza (ur. 1984) – graficzka, absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się szeroko rozumianą grafiką użytkową: opracowywaniem identyfikacji wizualnych, projektowaniem książek, albumów oraz plakatów. Współpracowała m.in. z Zachętą – Narodową Galerią Sztuki, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Warszawie. Laureatka wielu nagród i wyróżnień m.in. w konkusrie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku, konkursie Projekt Roku i Muzeum Widzialne. Współtworzyła warszawskie studio projektowe Poważne Studio.

Masz pytania? Pisz na: otwartakultura@centrumcyfrowe.pl

☛ ☛ ☛ Warsztat jest elementem projektu POUŻYWAJ SOBIE! KOLEKCJE WARSZAWSKICH INSTYTUCJI KULTURY W SIECI

Organizatorem jest Pracownia Otwierania Kultury w Centrum Cyfrowym. Warsztat jest realizowany we współpracy z Zodiak Warszawski Pawilon Architektury. Partnerem projektu jest Wikimedia Polska. Projekt współfinansowany przez Biuro Kultury m.st. Warszawy.

X