june, 2020

16jun(jun 16)16:00(jun 16)16:00Przekrój animację z Trampoliną do Kinawarsztaty online dla dzieci16:00 - 17:30 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
Na warsztaty obowiązują zapisy!
Zapraszamy dzieci w wieku od 10 lat na ekspresowy kurs tworzenia animacji poklatkowej. Warsztat online poprowadzi reżyserka Magdalena Bryll, która pracowała m.in. przy oscarowym „Piotrusiu i Wilku” (2008). Pod jej opieką powstało już ponad 300 filmów animowanych w różnych technikach.
 
Warsztat online zaczniemy od wprowadzenia, będzie to krótki opis przebiegu produkcji filmu animowanego w warunkach amatorskich, z omówieniem jej najważniejszych elementów. Opowiemy również o technikach wykorzystywanych w filmie animowanym. Następnie zajmiemy się tworzeniem scenariusza i storyboardu. Przedstawimy praktyczne rady dla piszących scenariusz; jak odnaleźć temat, na co zwracać uwagę przy planowaniu animacji. Pokażemy przykładowy storyboard i wyjaśnimy jego zastosowanie, a uczestnicy dostaną wskazówki, jak przygotować własny storyboard pasujący do ich potrzeb. Nauczymy się kilku podstawowych zasad animacji płaskiej. Podczas warsztatów chcemy stworzyć animację wycinankową z wykorzystaniem fotografii kina Atlantic i dostępnych materiałów z wystawy Przekrój kino! Wystawa o architekturze kin warszawskich. Na koniec zajmiemy się etapem postprodukcji, omówimy proces montażowym i podamy przykłady źródeł darmowej muzyki oraz wyjaśnimy zastosowanie napisów końcowych.
Zapraszamy!
 
Warsztat dla dzieci przygotowany przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, partnera wystawy „Przekrój kino!”.
Spotkanie odbywa się w ramach cyklu Trampolina do kina olnine.

Informacja o zapisach wkrótce.

X