july, 2020

09jul(jul 9)18:00Kino w podróży - jedziemy na wakacjeDebata online18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Lato w pełni. Wprawdzie czasem kapryśnie zaleje nas deszcz, ale gdy słońce wyjdzie zza chmur to niechętnie chowamy się w budynkach, a zatem i kinach. Z drugiej strony nie wszystkie nasze ulubione kina wróciły z powrotem do życia. Jak więc pogodzić nastrój wakacji i tę ogromną tęsknotę za ulubionymi kinami, w których tak dawno nie byliśmy? Mamy na to rozwiązanie! Razem wybierzemy się we wspomnieniową podróż po miejscowościach małych i dużych, wyjedziemy z Warszawy, aby powspominać wycieczki, w trakcie których szukaliśmy tych niewielkich, często zapomnianych, ukrytych, a może nawet nieistniejących miejsc, w których niegdyś słychać było szum i stukot projektora.
O swoich wspomnieniach z wypraw kinoszlakami opowiedzą Ewa Cieniak oraz Maciej Gil.
A potem? To chyba jasne! Wszyscy pojedziemy na zasłużone wakacje! 🚐☀️

Ewa Cieniak – współautorka projektu TU BYŁO KINO, w ramach którego zdokumentowanych zostało kilkaset kin w całej Polsce. Projekt obejmował wydanie albumu fotograficznego, przygotowanie wystawy oraz poświęconej projektowi strony www. W 2009 roku projekt otrzymał nagrodę PISF w kategorii „Krajowe wydarzenie filmowe”

Maciej Gil – animator kultury filmowej i badacz jej dziejów. Na co dzień związany z krakowską Fundacją Wspierania Kultury Filmowej Cyrk Edison. Pomysłodawca, autor tras i pilot Kinobus.pl, czyli wycieczek po wybranych regionach Polski śladami kin istniejących i nie. Jeździmy tak od 2015 roku. W 2018 roku projekt otrzymał Nagrodę PISF w kategorii “Wydarzenie filmowe”

X