september, 2020

29sep(sep 29)18:00(sep 29)18:00Wykład Natalii Budnikcykl: więcej niż architektura18:00 - 20:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

“Projektuję architekturę zmienną w czasie. Ramę, w której będzie mogła działać natura. Perspektywa rozwoju moich projektów często przekracza czas, w którym sama będę żyć.
Od architektów budynków odróżnia mnie materia w której tworzę. Roślina to nie kamień. W architekturze najbardziej przeszkadzają mi ogrodzenia, a najbardziej fascynują dachy i balkony, które otwierają nas na to co dookoła.
Opowiem o tym, w jaki sposób budynki potrafią zmieniać nasze miejskie krajobrazy. O wietrze nad wydmą w centrum Kopenhagi, o tym, przed czym chroni nas warszawski Park Kultury, a także co bym odgrodziła/rozszczelniła w naszym mieście.”

Bohaterką drugiego spotkania cyklu Więcej niż architektura, 29 września, będzie architektka dla krajobrazu: Natalia Budnik

Więcej niż architektura to cykl wykładów, których celem jest ukazanie relacji i synergii architektury z innymi dziedzinami życia. Do udziału w przedsięwzięciu zaprosiliśmy ekspertki i ekspertów z różnych obszarów kultury, sztuki i nauki, w których twórczości architektura odgrywa znaczącą rolę – jako medium, punkt odniesienia, inspiracja czy też obiekt badań.

W związku z sytuacją związaną z COVID-19 wprowadzamy zapisy na udział w wydarzeniu: https://app.evenea.pl/event/NBudnik

Wykład będzie także transmitowany na kanałach ZODIAKU Warszawskiego Pawilonu Architektury.

_______________________________

Organizator: Fundacja Warszawski Pawilon Architektury Zodiak
Partner: Oddział Warszawski SARP
Koordynacja: Marta Wójcicka i Igor Łysiuk
Grafika: Marta Lissowska
Wydarzenie realizowane w ramach cyklu działań edukacyjnych w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury.
Wydarzenie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

X