june, 2022

20jun(jun 20)10:38(jun 20)10:38Wielka mała premiera „Niezbędnika Szkoły Architektury Społeczności”!10:38 - 10:38 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
Kiedy dwa lata temu zakładałyśmy SAS — Szkołę Architektury Społeczności zależało nam, żeby pokazać, że uczenie projektowania powinno mieć i ma wymiar społeczny. Chciałyśmy wskazać nieoczywiste drogi, którymi mogą zawodowo podążać studentki i studenci architektury. Zaciekawić, zainspirować, potowarzyszyć w wychodzeniu ze strefy komfortu (kiedy trzeba było zamiast projektowania prowadzić miejskie spacer!).
Zwieńczeniem tej dwuletniej przygody jest „Niezbędnik Szkoły Architektury Społeczności” — nie-podręcznik online, który oddajemy w Wasze ręce. To 8 opowieści o innym projektowaniu, o trosce, klimacie, starzeniu się, bioróżnorodności czy interdyscyplinarności. Do współpracy w tworzeniu materiału zaprosiłyśmy ludzi, którzy na co dzień poszerzają definicję tego, czym jest architektura i projektowanie. W książce znajdziecie konkretne przykłady ze świata, polecenia najciekawszych publikacji, podcastów i filmów, a do tego słowniczek najbardziej potrzebnych definicji i nieoczywiste linie czasu. Mamy nadzieję, że się zaczytacie!
Zapraszamy na premierę publikacji, ale przede wszystkim na spotkanie ze wspaniałymi gościniami i gośćmi, którzy opowiedzą o swojej drodze projektowej. Bal Architektek, CENTRALA i Skwer Sportów Miejskich czekają na Was!
Jeśli chcecie wziać udział w części stolikowej spotkania i porozmawiać bezpośrednio z bohaterkami i bohaterami spotkania (formuła będzie umożliwiła rozmowę w mniejszym gronie), skorzystajcie z zapisach w formularzu:
https://forms.gle/63AvrtVgjtjAGu4T6
***
Kim jesteśmy?
Klimat, wspólnota, zdrowie psychiczne, bezpieczeństwo. Czy za to wszystko są odpowiedzialni architekci? Naszym zdaniem tak! Dlatego powstała Szkoła Architektury Społeczności, czyli przestrzeń, w której uczymy młodych architektów i architektki i popularyzujemy społeczne wymiary architektury. Na SAS składają się działania edukacyjne skierowane do studentów kierunków projektowych (SZKOŁA SAS), otwarte warsztaty i laboratoria (LABORATORIUM SAS) i projekty wydawnicze i animacyjne (KONKRET SAS).
________________________________________________________________
Spotkania to wydarzenie wieńczących Szkołę Architektury Społeczności SAS, prowadzoną przez Aleksandrę Litorowicz, Martynę Obarską, Martą Żakowską.
Organizator: Fundacja Puszka
Partnerzy: Magazyn Miasta, Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Stowarzyszenie Akademickie WA PW, Instytut Badań Przestrzeni Publicznej
Patroni medialni: Architektura&Biznes, Notes na 6 Tygodni
Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawę
X