september, 2019

25sep(sep 25)18:00Climatic ArchitectureWykład Philippa Rahma18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Na nadchodzącym spotkaniu, przyjrzymy się kryzysowi klimatycznemu w sposób nietypowy- porozmawiamy o nim jako o fenomenie, który może zostać zintegrowany i wykorzystany w projektach architektonicznych, krajobrazowych, czy urbanistycznych. Philippe Rahm zaprezentuje, jak w swojej praktyce odnosi się do zagadnień ekologicznych poruszając się pomiędzy skalą ludzkiego ciała, a zjawiskami klimatycznymi obejmującymi całe metropolie.

Philippe Rahm jest szwajcarskim architektem, założycielem biura Philippe Rahm architects, które ma swoją siedzibę w Paryżu. Jego praktyka mocno wykracza poza dziedzinę architektury, a jego punkt widzenia, zainteresowanie fizjonomią, meteorologią i wykorzystanie ich jako narzędzi projektowych poszerza powszechne rozumienie zrównoważonego rozwoju. Jego ostatnie realizacje, takie jak 70 hektarowy park w Taichung na Taiwanie, osiągają imponującą skalę. Philippe Rahm pełnił także stanowisko profesorskie na wielu uniwersytetach takich jak AA, Harvard, Columbia czy Princeton.

Wykład odbędzie się w języku angielskim.

Wieczny kryzys / Eternal crisis

Cykl wykładów Wieczny kryzys kieruje uwagę na zmiany w funkcjonowaniu współczesnych miast odbierane jako sytuacje tymczasowe, którym musimy zaradzić, aby wrócić do normalności. Jednak kryzys nie jest momentem, a stanem permanentnym – reorganizacją codzienności. Kryzysy dotykają różnych aspektów urbanizacji – kryzys migracyjny zmienia strukturę społeczną, mieszkaniowy obniża standard życia. Nie przeczekamy kryzysów, musimy dostosować się do nowej rzeczywistości.

Wieczne kryzysy dotykają także współczesnej Warszawy. Jak możemy się do nich przystosować? Swoją diagnozą podzielą się z nami praktycy i badacze, pokażą przykłady rozwiązań, które mogą zostać zaadaptowane w warszawskim kontekście.

Realizacja: Kwartalnik RZUT

Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa

X