november, 2020

12nov(nov 12)18:00Wykład Aleksandry PrzegalińskiejCykl: więcej niż architektura18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details

Sztuczna inteligencja coraz intensywniej wkracza w kolejne obszary naszego życia, nie tylko pokonując człowieka w szachy i Go, ale też dyskutując z nami w formie chatbotów, tworząc filmy, czy oceniając nasze zdrowie. Pojawienie się AI w świecie architektury jest tylko kwestią czasu – w jaki sposób zmieni ona sposób analizowania, percepowania i projektowania otaczających nas budynków i miast? Jakie nowe narzędzia zaoferuje architektom? Czy pozwoli nam lepiej zrozumieć potrzeby użytkowników i w efekcie tworzyć lepszą architekturę? Czy zmierzamy w stronę miasta-osobliwości?

W czwartek 12 listopada zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Więcej niż architektura, podczas którego będziemy poszukiwać AI w architekturze wspólnie z prof. Aleksandrą Przegalińską, filozofką i futurolożką, prorektorką w Akademii Leona Koźmińskiego.

Spotkanie będzie miało charakter interaktywny, zachęcamy do zadawania pytań przed spotkaniem oraz w jego trakcie.

Prof. Aleksandra Przegalińska – prorektor w Akademii Leona Koźmińskiego, habilitowała się z zarządzania, także w Akademii Leona Koźmińskiego, a doktoryzowała w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Management in Digital and Networked Societies  w Akademii Leona Koźmińskiego. Do niedawna prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku. Jesienią 2020 rozpocznie badania w AIER nad automatyzacja pracy, a następnie w Labour and Work Life Program na Harvardzie. Interesuje się rozwojem nowych technologii, przetwarzaniem języka naturalnego, postępami w zakresie humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.

Więcej niż architektura to cykl wykładów, których celem jest ukazanie relacji i synergii architektury z innymi dziedzinami życia. Do udziału w przedsięwzięciu zaprosiliśmy ekspertki i ekspertów z różnych obszarów kultury, sztuki i nauki, w których twórczości architektura odgrywa znaczącą rolę – jako medium, punkt odniesienia, inspiracja czy też obiekt badań.

Wykład będzie także transmitowany na kanałach ZODIAKU Warszawskiego Pawilonu Architektury.

Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=s8TORKHBIyM

_______________________________

Organizator: Fundacja Warszawski Pawilon Architektury Zodiak
Partner: Oddział Warszawski SARP
Koordynacja: Marta Wójcicka i Igor Łysiuk
Grafika: Marta Lissowska
Wydarzenie realizowane w ramach cyklu działań edukacyjnych w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury.
Wydarzenie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

X