October, 2020

01oct18:00Wykład Filipa SpringeraCYKL: WIĘCEJ NIŻ ARCHITEKTURA18:00 nadchodzace:wydarzenia_nadchodzace_only

more

Event Details
“- Poza architekturą nie ma życia! – mówił wybitny śląski architekt modernistyczny Aleksander Franta. To zdumiewające, ale jakoś o tym zapomnieliśmy. Jeśli dyskutujemy o budynkach to najczęściej o takich, które mają pełnić funkcje miejskich bibelotów – czegoś estetycznego, ale jednocześnie niekoniecznego. Tak, właśnie niekoniecznego. Jesteśmy w stanie przecież żyć i być szczęśliwi w mieście bez architektonicznych ikon. Nie jesteśmy w stanie funkcjonować bez domów, dworców, biur, sklepów. Bez miejsc naszego codziennego życia. Taka architektura, ta która nieustannie warunkuje jakość naszego bycia w przestrzeni jest najbardziej interesująca. Dzięki niej można podróżować w czasie, zarówno w przyszłość jak i przeszłość. To ona może budować wspólnotę, albo ją niszczyć. To taka architektura ma najwięcej historii do opowiedzenia. Swoim własnym, unikalnym i niepowtarzalnym językiem. Zadaniem pisarza jest wsłuchać się w tę opowieść i spróbować przełożyć jej część na język literatury.”
Zapraszamy na trzecie spotkanie w ramach cyklu Więcej niż architektura. 1 października naszym gościem będzie pisarz, fotograf i autor wielu publikacji poświęconych architekturze: Filip Springer.
Więcej niż architektura to cykl wydarzeń w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury, których celem jest ukazanie relacji i synergii architektury z innymi dziedzinami życia. Do udziału w przedsięwzięciu zaprosiliśmy ekspertki i ekspertów z różnych obszarów kultury, sztuki i nauki, w których twórczości architektura odgrywa znaczącą rolę – jako medium, punkt odniesienia, inspiracja czy też obiekt badań.
W związku z sytuacją związaną z COVID-19 wprowadzamy zapisy na udział w wydarzeniu.
W przypadku rezygnacji z udziału prosimy o jak najszybszą informację na adres: kontakt@pawilonzodiak.pl
Wykład będzie także transmitowany na kanałach ZODIAKU Warszawskiego Pawilonu Architektury.
_______________________________
Organizator: Fundacja Warszawski Pawilon Architektury Zodiak
Partner: Oddział Warszawski SARP
Koordynacja: Marta Wójcicka i Igor Łysiuk
Grafika: Marta Lissowska
Wydarzenie realizowane w ramach cyklu działań edukacyjnych w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury.
Wydarzenie współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa
X